شهردار رباط کریم: با سد کردن معابر برخورد جدی می‌شود

شهردار رباط کریم گفت: سد معبر و اشغال معابر، موجب زیر پا گذاشته شدن حق شهروندان از داشتن پیاده رو هایی مناسب و امن می گردد.

مسعود مختاری، شهردار رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز با اشاره به مشکلات و معضلات سدمعبر  از برخورد جدی با مختل کنندگان زیبایی شهر خبر داد و وگفت: متاسفانه گاه سدمعبر برخی کسبه و اصناف، مزاحمت و نارضایتی هایی را در شهر ایجاد کرده است و این مشکل در بلوار امام خمینی(ره) و منطقه مرکزی بسیار مشهود و قابل لمس است.

وی افزود: مطابق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها، اراضی کوچه‌های عمومی، میدان‌ها، پیاده‌روها، خیابان‌ها و به طورکلی معابر، مسیر رودخانه‌ها، نهرها، مجاری فاضلاب شهرها، باغ‌های عمومی، گورستان‌های عمومی‌ و درخت‌های معابر عمومی ‌واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است، ملک عمومی ‌محسوب می‌شود و در مالکیت شهرداری است.

شهردار رباط کریم تأکید کرد: بر اساس قانون، شهرداری‌ها موظفند از معابر به عنوان ملک عمومی حفاظت کرده و آن را برای استفاده عموم آماده نگه داشته و از تجاوز به میدان ها، پارک ها و باغ های عمومی که حق طبیعی هر شهروندی می باشد، جلوگیری کنند.همچنین به استناد تبصره یک بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداریها، شهرداری ملزم به پاکسازی معابر عمومی است و نسبت به رفع هرگونه سد معبر توسط فروشندگان و اصناف اقدام خواهد کرد .

مختاری ادامه داد : برخی واحدهای صنفی نیز مثل برخی در و پنجره سازها یا مکانیک ها با اشغال و سدکردن گذرگاه و پیاده روها مانع تردد آسان شهروندان می شوند که بهتر است قبل از این که شهرداری از ابزارهای قانونی برای برخورد با آنان استفاده کند، با فرهنگ سازی این روند بهبود یابد.

وی تصریح کرد : شهرداری در صورت مشاهده برای بار اول به صورت شفاهی خواستار رفع سد معبر توسط فروشنده می گردد و در صورت تکرار راساً نسبت به جمع آوری و رفع سد معابر عمومی اقدام خواهد کرد.

شهردار رباط کریم در پایان ضمن تقدیر از شهروندان جهت حساسیت به مسائل شهرشان خواستار همکاری اصناف و کسبه محترم در جهت داشتن شهری زیبا و چشم نواز شد و بیان داشت : مطمئنا ظاهری زیبا و مرتب در سطح شهر هم تشویق کننده شهروندان برای حضور در شهر و هم موجب رونق کسب و کار خواهد شد و به سمت شهری پویا حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *