معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم

شستشوی باکس های زباله و جداول شهر رباط کریم

معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم از شستشوی باکش های زباله و جداول خیابان به منظور جلوگیری از شیوع آلودگی و تکثیر حشرات خبر داد و از شهروندان ساکن در این منطقه خواست تا زباله های خود را در ساعت ۹ شب درون باکس قرار دهند .

باقر ایمانی،معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی رباط نیوز  اظهار کرد : با هدف بهبود فضاهای شهری و کاهش آلودگی ها در فصل گرما به صورت دوره ای باکس های زباله شستشو می گردند و در دو روز گذشته تمام این باکس ها در خیابان ملکی شهر رباط کریم شستشو شدند .

وی توضیح داد : اگر شهروندان زباله را به موقع یعنی همان ساعت ۹ شب در باکس ها قرار ندهند چون فاصله زیادی تا تخلیه زباله ها وجود دارد و مخزن ها نیز پلاستیکی و فلزی است در هوای گرم و در فضای بسته برای ساعت ها قرار گرفته و بوی بد و شیرابه آن سرازیر می شود.

وی ادامه داد : شیرابه زباله کانون انواع بیماری های قارچی و عفونی است که سلامت جامعه را به خطر می اندازد،شیرابه زباله ها ده ها برابر پساب فاضلاب شهری آلودگی دارد، از این رو مردم باید بهداشت را به خاطر سلامتی خود رعایت و شهرداری را کمک کنند.

ایمانی خاطر نشان کرد: چهار دستگاه مکانیزه شستشوی شهری در این زمینه فعال هستند و شهرداری برای تامین زیبایی ظاهری خیابان های سطح شهر و همچنین جلوگیری از بوی بد و پاکیزگی باکس های زباله اقدام به خریداری دستگاه های مکانیزه نموده است .

معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم در پایان خاطر نشان کرد : هر شب جمع آوری زباله ها راس ساعت ۹ شب جمع آوری می شوند و از شهروندان تقاضا می شود به منظور جمع آوری به موقع و جلوگیری از شیوع آلودگی هر شب زباله های خود را راس این ساعت در باکس های مربوطه قرار دهند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *