شاید بوگاتی هیچوقت به سرعت نهایی نرسد +عکس

این اواخر مدیرعامل جدید کمپانی خودروسازی بوگاتی اعلام کرده است که در حال حاضر اولویت اول آنان رسیدن به حداکثر سرعت نخواهد بود و ممکن است این کار هیچوقت صورت نگیرد!.

به گزارش رباط نیوز، بوگاتی شیرون همراه با محدود کننده الکترونیکی می‌تواند به سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد، اما اگر کلید “تاپ اسپید” را استفاده کنید و اثرگذاری محدودیت سرعت را کمتر کنید، نیروی بیشتری از موتور به سمت چرخ‌های اتومبیل هدایت می‌شود تا سرعت آن به مرز ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت هم برسد، اما باتوجه به ادعای “اندی والاس” راننده تست شرکت خودروسازی بوگاتی، لاستیک‌های این خودرو کشش سرعتی بیش از ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت را هم خواهد داشت که فراتر از نیروی ارسالی موتور به سمت چرخ‌های اتومبیل است. هرچند این اواخر مدیرعامل جدید کمپانی خودروسازی بوگاتی اعلام کرده است که در حال حاضر اولویت اول آنان رسیدن به حداکثر سرعت نخواهد بود و ممکن است این کار هیچوقت صورت نگیرد!.

بوگاتی شیرون اسپرت

اگر به خاطر داشته باشید، ولفگانگ دوریمر مدیرعامل سابق کمپانی خودروسازی بوگاتی اعلام کرد که خودروی هایپرکار بوگاتی شیرون سعی خواهد کرد یک رکورد جهانی برای سریع‌ترین خودروی تولید شده به ثبت برساند، اما این صحبت برای اواخر ماه ژوئن ۲۰۱۶ میلادی بوده است و حالا مدیرعامل جدید کمپانی خودروسازی بوگاتی یک برنامه ریزی متفاوت داشته و اخیرا اعلام کرده است که در حال حاضر رسیدن به حداکثر سرعت ممکن با خودروی هایپرکار “بوگاتی شیرون” در اولویت آنان نیست!.

وی در صحبت‌های خود افزود: رسیدن به حداکثر سرعت ممکن در اولویت من نیست و فکر می‌کنم که ما کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، حال ممکن است که خودروی هایپرکار بوگاتی شیرون هیچگاه از تمامی ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت خود استفاده نکند.

بوگاتی شیرون اسپرت

باوجود اینکه خودروی هایپرکار “بوگاتی ویرون” چیزی حدود ۱۰ سال زمان برد تا به سقف تولید خود برسد، خودروی جدید بوگاتی شیرون یک عملکرد خارق العاده از خود به نمایش گذاشته و موفق شده تاکنون چیزی حدود ۳۲۰ دستگاه سفارش داشته باشد که با بازدهی تولید ۳ ساله به مشتریان عرضه می‌شود، به این صورت که اگر همین امروز نسبت به ثبت نام بوگاتی شیرون اقدام کنید، اتومبیل شما سه سال بعد و در سال ۲۰۲۱ میلادی تحویل داده خواهد شد که شاید همین موضوع باعث شده تا مدیرعامل کمپانی خودروسازی بوگاتی به فکر اولویت‌های دیگر این شرکت باشد تا اینکه بخواهد تمامی قدرت ۱۵۰۰ اسب بخاری بوگاتی شیرون را در عمل بکار گیرد، هرچند ممکن است در آینده شرایط تغییر کند.

بوگاتی شیرون اسپرت

فارغ از این مسائل، در ادامه جهت یادآوری بد نیست بدانید که بوگاتی شیرون در مقایسه با بوگاتی ویرون در سایزبندی بدنه، حدود ۸۲ میلی متر طولانی‌تر، ۴۰ میلی متر عریض‌تر و ۵۳ میلی متر هم بلندتر از ویرون است که موجب افزایش ۱۵۵ کیلوگرمی وزن آن نسبت به ویرون هم شده و حالا به عددی ۱۹۹۵ کیلوگرمی دست یافته است. در فضای داخل کابین هم شرکت سازنده ادعای افزایش ارتفاع سقف ۱۲ میلی متری را کرده که از افزایش ۵۳ میلی متری ارتفاع کلی خودرو نسبت به بوگاتی ویرون بدست آمده است.

بوگاتی شیرون اسپرت

در زیر کاپوت این خودرو هم یک پیشرانه ۱۶ سیلندر قدرتمند با حجم ۸ لیتری مجهز به چهار توربوشارژر قرار گرفته که با قدرت ۱۴۷۹ اسب بخاری و گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن متری خود می‌تواند شتاب صفر تا صد کمتر از ۲.۵ ثانیه و حداکثر سرعتی بیش از ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت را به کمک جعبه دنده‌ دو کلاچه اتوماتیک دو محوری به ثبت رساند.

منبع: خودروبانک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *