سه اشتباه اقتصادی استراتژیک دولت روحانی

حمید رضا فولادگر با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی گفت: طولانی شدن مذاکرات، در اولویت قرار دادن مهار تورم و استفاده از وزرای محافظه کار دوران هاشمی در بدنه اصلی دولت سه اشتباه اقصادی آقای روحانی است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  راه دانا؛  جلسه افتتاح کانون ها و کارگروه های فرهنگی سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان روز گذشته با حضور حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

مهندس فولادگر با اشاره به حوادث تاریخ انقلاب و تبیین نقش تشکل های دانشجویی در این حوادث، جریان های افراطی و تفریطی موجود در فضای دانشگاه را مخرب و مردود دانست و تصریح کرد: ریشه حوادث اجتماعی مختلف از جمله حوادث سال ۷۸ و فتنه ۸۸ جریان های افراطی دانشگاه ها هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه مسائل اقتصادی اظهار کرد: زیر بنا در فرهنگ دینی انسان است و اقتصاد در اسلام مسئله زیر بنایی نیست، اما دلیل تاکید مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد، ایجاد یک الگوی حاکمیت اسلامی است و در صورت عدم موفقیت در این زمینه کارآمدی دین اسلام زیر سوال می‌رود.

وی درباره ارتباط مسئله اقتصاد و سیاست، اختلافات اقتصادی در دولت موسوی و حزب جمهوری اسلامی را منشأ اختلاف سیاسی امروز دانست و گفت: موسوی معتقد به سیاست مردود اقتصاد دولتی بود.

رئیس کمیسیون اصل ۴۴ با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، راهکار اساسی حل مسائل اقتصادی کشور را عملیاتی شدن همین سیاست ها دانست و افزود: در کشور ما باید هم از کار کارگر و هم از سرمایه ی سرمایه دار حمایت شود که این مسئله در سخنرانی رهبر انقلاب مطرح و تبیین شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با تایید کلیت سیاست های اقتصادی دولت، طولانی شدن مذاکرات را اشتباه استراتژیک دولت دانست و تاکید کرد: جامعه در انتظار نتایج مذاکرات بود و هیچ کس قبل از اتمام مذاکرات تمایل به انجام کار اقتصادی نداشت.

وی با انتقاد از این که وزارت امور خارجه فقط به امور مذاکرات رسیدگی می کند، وزیر خارجه را وزیر مذاکره خطاب کرد و دیپلماسی دولت در منطقه و مخصوصا عربستان را ضعیف ارزیابی کرد.

فولادگر دومین اشتباه دولت را اولویت قرار دادن مهار تورم دانست و عنوان کرد: دولت برای مهار تورم به کنترل حجم نقدینگی روی آورد گفت که این کار اگرچه باعث کاهش تورم شد ولی رکود اقتصادی را به همراه داشت.

این نماینده مجلس سومین اشتباه اقتصادی دولت را انتخاب وزرای دولت هاشمی دانست و گفت: عده ای از وزرای دولت آقای روحانی در دولت آقای هاشمی هم بوده اند و از وزرای دولت احمدی نژاد با تجربه تر هستند اما به همان اندازه محافظه کار تر و کم تحرک تر هم هستند به همین دلیل سعی می‌کنند مشکلات را با ریسک کمتر حل کنند و لذا به واردات تمایل پیدا کرده اند و این وضعیت زنگ خطری برای مدیریت کشور است.

فولادگر افزود: یک سری آدم واسطه و دلال با عنوان کارشناس اطراف برخی وزرا هستند که حیاتشان در گرو واردات است.

رئیس کمیسسون اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی فقط برای دوره تحریم نیست بلکه برای بعد از تحریم هم ضروری است خاطر نشان کرد: دستگاه مدیریتی کشور باید به جای اقتصاد دولتی، اقتصاد مردمی و تولید محور را در کشور نهادینه کند.

کارگروه های تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان با رویکرد پژوهش های راهبردی در حوزه های اقتصاد مقاومتی، تبیین الگوی ایرانی اسلامی توسعه و پیشرفت و تبیین شاخص های ایرانی اسلامی فرهنگ افتتاح شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *