سرگرد ایلکا در نماز جمعه پرند:متولد انقلاب فرزندان فرهنگی پرورش دهد/ در سال فرهنگ بودجه فرهنگی کشور ناچیز است

سرگرد ایلکا گفت: در شهرپرند که متولد انقلاب بوده چرا نباید در کارهای فرهنگی تلاش بسیاری شود؟ فرهنگ بار دیگر توانسته خود را جزء شعارسال قرار دهد و این از کم کاری های ماست، باید به گونه ای عمل کنیم تا دیگر مشکل فرهنگی وجود نداشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری رباط نیوز، سرگرد هادی ایلکا، فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم با حضور در خطبه های نماز جمعه شهرجدید پرند، پس ازایراد خطبه ها از سوی امام جمعه، اظهار کرد: باید به خود ببالیم در کشوری زندگی می کنیم که شهدا هنوز رنگ و بوی خود را از دست نداده اند.

وی افزود:با گذشت سالهای بسیاری از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن دست از خصومت خود بر نداشته و با ما دشمنی می کند.

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم با بیان برخی جنایت های صدام در حق مردم خرمشهرتصریح کرد: در آن زمان واحد های مسکونی، سینماها،  بیمارستانها، و مساجد بسیاری را ویران کردند و حتی وسایل منازل را در معرض فروش قرار دادند و پول آن ها به حساب ارتش عراق واریز شد.

وی ادامه داد: بعد از هشت سال دفاع مقدس و ناکامی دشمن در جنگ، دشمن درصدد بر آمد از روزنه های دیگری  به نام جنگ  فرهنگی و اقتصادی وارد کشور شود.

سرگرد ایلکا با تأکید براینکه باید در عرصه جهاد اقتصادی کوشاتر از دیروز باشیم، تصریح کرد: امسال رهبر معظم انقلاب از محقق نشدن حماسه اقتصادی گله مند بودند ما باید در این عرصه تلاش بیشتری کنیم تا شعارها محقق شوند.

وی اضافه کرد: بسیجیان و مردم حزب اللهی باید در میدان باشند و مدیریت جهادی مدنظر رهبر را محقق کنند.

 فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در ادامه با مهم خواندن موضوع فرهنگ در جامعه، برتلاش بیشتر در راستای ترویج فرهنگ اسلامی در کشور تأکید کرد و گفت: بیست سال است که رهبر بر موضوع فرهنگ تأکید دارند، دشمن درصدد این است تا جوان ایرانی را به گونه ای تخریب کند که دیگر سلاحی در برابر او بر دست نگیرد.

وی افزود: در شهرپرند، که متولد انقلاب بوده چرا نباید در کارهای فرهنگی تلاش بسیاری شود؟ فرهنگ بار دیگر توانسته خود را جزء شعارسال قرار دهد و این از کم کاری های ماست، باید به گونه ای عمل کنیم تا دیگر مشکل فرهنگی وجود نداشته باشد.

سرگرد ایلکا اضافه کرد: امسال نام فرهنگ در شعار سال قرار گرفته است اما دیده می شود بودجه فرهنگی کشور رقم ناچیزی است، چرا نباید به موضوع فرهنگ توجه کنیم؟ باید مسؤولان دغدغه فرهنگی داشته باشند و به صورت خودجوش پا به این عرصه بگذارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *