سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم:اعتکاف زمینه ساز تفکر و فاصله گرفتن از تعلقات دنیوی است

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم گفت: اعتکاف فرصتی گران بها برای خودسازی و برون رفت از فضای دنیوی و مادیات است.

حجت الاسلام علی تولائی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم در گفتگو با خبرنگار سرویس فرهنگی رباط نیوز، با اشاره به موضوع مهم اعتکاف و رابطه آن با جوانان اظهار کرد: این فرصت به جوانان این باور را می دهد که می توان با چند روز دور بودن از دنیای مادیات راه به سوی عبودیت یافت و با پروردگار خود انس گرفت.
وی افزود: باید چنین ایامی را مغتنم شمرد چرا که این خلوت فرصت بسیار خوبی برای خودشناسی است که مقدمه ای برای خداشناسی است.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی رباط کریم ادامه داد: خوشبختانه هرساله شهرستان رباط کریم با برنامه ریزی های ویژه به استقبال مراسم معنوی اعتکاف می رود. امسال نیز در ۱۹ مسجد جامع این شهرستان این مراسم با شور وحال خاصی برگزار خواهد شد.
وی، با اشاره به نحوه برگزاری اعتکاف ۹۵، بیان کرد: سخنرانی، اعزام مبلغ، مداحی، مسابقه، توزیع بسته فرهنگی، حلقه های معرفتی، گفتمان دینی، طرح قرآنی با زلال قرآن در اعتکاف، مناجات خوانی و بیان احکام از اهم برنامه های این مراسم معنوی خواهد بود.
حجت الاسلام تولائی، اعتکاف را فرصتی برای دور بودن از شبکه های مجازی خواند و عنوان کرد: این نوع شبکه ها در عین فرصت بودن می توانند تهدیدی بسیار جدی برای جامعه وبالاخص متلاشی شدن کانون گرم خانواده باشند از اینرو اعتکاف می تواند زمینه ساز تفکر و فاصله گرفتن از تعلقات دنیوی شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *