سردرگمی حادثه دیدگان آبشناسان در سایه بی توجهی برخی مدیران+ تصاویر و فیلم

با گذشت حدود ده روز از حادثه انفجار یک مجتمع مسکونی در آبشناسان هنوز وضعیت اسکان و دیگر مشکلات این خانواده‌ها مشخص نیست. با این حال عده ای به دنبال تبلیغات انتخاباتی در این شهرک مسکونی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، بامداد روز جمعه گذشته بود که خبر انفجار یک واحد و به دنبال آن تخریب ۳ واحد آپارتمانی دیگر در یک مجتمع تجاری به گوش مردم رسید، انفجاری طی آن به۱۰ خودرو آسیب جدی وارد شد و ۲ نفر نیز قطع نخاع شدند.


خبرنگار ما برای پیگیری‌های بیشتر در این باره به میان مردم این مجتمع مسکونی رفت.

یکی از ساکنان مهر ۲۶ در آبشناسان رباط کریم با اشاره به حادثه نفجار گاز در آبشناسان گفت: این حادثه مشکلات بسیاری را برای ما به دنبال داشت، سرپرست خانواده ای پرجمعیت هستم که در پی این انفجار مغازه ام تخریب شده و توان پرداخت اقساط وام خود اشتغالی کمیته امداد را ندارم.

امیری یکی از بانوان و ساکنین مهر ۲۶ آبشناسان است که در پی این انفجار آپارتمان وی تخریب شده است، او نیز این چنین ادامه داد: حدود یک ماهی است که در این آپارتمان ساکن شده و امروز نیز آواره شده ایم، تنها می خواهیم درباره تعمیر این منازل فکری کنند و وضعیت اسکان ما مشخص شود.

دیگر این ساکن این آپارتمان افزود: آنچه گفته می شود انفجار براساس نشت گاز در ساختمان بوده و حدود ۱۰ خودرو نیز آسیب جدی دیده است.

وی ادامه داد: حقیقتا دیوارهای این آپارتمانها هیچ ایمنی ندارد و لوله های گاز و کنتور در راهرو قرار دارد که این به تبع مشکل ساز است.

این شهروند آبشناسانی ابراز کرد: این آپارتمان هیچ پنجره و هواکشی در راهرو ها ندارد که بتواند گازهای ناشی از نشت را از ساختمان خارج کند. البته گفته می شود که از لوله های آب برای انتقال گاز استفاده کرده اند و اینکه این آپارتمان باید سنسور حسگر گاز داشته باشد که این را نداشته است.

وی تاکید کرد: گازهای فاضلاب یکی دیگر از مشکلات این آپارتمان بوده که ظاهرا به درستی از ساختمان خارج نمی شده است.

این شهروند با انتقاد از عدم حضور تعاونی ها در این حادثه، ابراز کرد: اگر کسی هم آمده با زور و تهدید آمده است.

یکی از خانواده مصدومان این حادثه به رباط نیوز گفت: آوار خانه روی بدن والدینم ریخته بود و به همسرم گفتم باید به بیرون برویم که او دیگر نمی توانست حرکت کند و با آن حال قطع نخاع می شود و دیگر توان حرکت نداشت و در حال حاضر این فرد که میهمان ما بود فلج ۴عضو شده است.

دیگر ساکن این آپارتمان که به نمایندگی از افراد امورات آنها را انجام می دهد گفت: فعلا تنها جایی که برای اسکان موقت توانستند بدهند ۴ اتاق در خانه فرهنگ رباط کریم است و تا به امروز ۳ خانواده ساکن آنجا هستند. آشپزخانه و سرویس بهداشتی مشترکی دارد.

وی ادامه داد: براساس پیگیری های ساکنان قرار شد تا در چند واحد از آبشناسان ساکن شویم.

به گزارش رباط نیوز؛ این دومین حادثه انفجار گاز در شش ماه گذشته است که در شهرک آبشناسان رخ می دهد و با ین حال به نظر می آید مسوولان به دور از مانورهای تبلیغاتی کاری برای این مردم کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *