سردار نقدی: برخی‌ها «حلبی آباد» تهران را فراموش کرده‌اند / نفت کشور را آمریکایی‌ها می‌بردند

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با اشاره به مشکلات مردم در زمان پهلوی گفت: برخی‌ها حلبی آباد و وضع پایتخت را فراموش کرده‌اند. بشکه‌های نفت را آمریکایی‌ها می‌خوردند و مابقی آن را حکومت می‌خورد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، سردار محمدرضا نقدی ، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب در همایش بزرگداشت ۴۰ سالگی انقلاب که با حضور اقشار مختلف جامعه در سالن آیت‌الله هاشمی رباط کریم برگزار شد، اظهار داشت: ما باید حساب انقلاب و نظام را از مشکلات گرانی‌ها جدا بدانیم. انقلاب برای ما استقلال آورده است.

وی گفت: برخی‌ها می‌گویند استقلال مطلوب نیست و معنا ندارد، اگر استقلال نداشتیم مانند زمان پهلوی ۶ میلیون بشکه را از ما می‌بردند.

۷۰ درصد مردم در روستاها زندگی می‌کردند / روستاها فاقد آب، گاز و تلفن بود

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: ۷۰ درصد مردم در زمان شاه در روستا زندگی می‌کردند، روستاهایی که گاز، آب و تلفن نداشت. این همان رفاهی است که پهلوی برای مردم ایجاد کرده بود.

وی در ادامه به برخی از مشکلات مردم در زمان پهلوی اشاره کرد و افزود: برخی‌ها حلبی آباد و وضع پایتخت را فراموش کرده‌اند. نه تلفنی بود و نه هیچ امکانات دیگری. این به سبب آن بود که بشکه‌های نفت را آمریکایی‌ها می‌خوردند و آنچه می‌ماند را حاکمیت.

سردار نقدی بیان داشت: کاخ‌های شاه را فراموش کرده‌ایم. آن‌ها ساده زندگی کردن را نمی‌دانستند و تجملاتی بودند، اما می‌بینیم که رهبری زندگی ساده‌ای دارند.

تناقض‌گویی برخی افراد کاملاً مشهود است

وی خاطرنشان کرد: در زمان پهلوی ثروت‌ها را می‌بردند. چرا برخی‌ها می گویند فساد همه جا را فرا گرفته است و اگر نخست وزیر فلان کشور را گرفتند برای فساد سیستمی، آن وقت می‌گویند که آن‌ها عدالت دارند. مگر در کشور ما با این فاسدان را برخورد نمی‌کنند مگر قوه قضاییه در ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی ساکت ماند؟ ، چرا برخی رسانه‌ها در برابر اعدام مفسدین اقتصادی می‌گویند اعدام کارآفرین‌ها؟

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر فساد همه جا را می‌گرفت رشوه می‌دادند تا آن فرد را آزاد کند اما آیا کاری کرد؟ ، خیر این‌گونه نیست. فساد همه جا را فرا نگرفته است.

وی تاکید کرد: باید مطالبه گری کرد و در مقابل فساد ایستاد.

انتقاد نقدی از رسانه‌های زرد

سردار نقدی با انتقاد از برخی رسانه‌ها درباره برخی اخبار، خاطرنشان کرد: برای سلطان سکه بر علیه قوه قضاییه چقدر خبر زدند و علیه نظام سیاه نمایی کردند.

وی ادامه داد: اگر نظام ما ناکارآمد است پس چرا سیاه نمایی می کنند و جنگ روانی به راه انداخته اند. نظامی که ناکارآمد باشد به‌طور قطع خود به زودی از بین می‌رود.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر این‌که مشکلات اقتصادی یک مسکل ساده است، عنوان کرد: مشکل اقتصاد یک مشکلی ساده است، این مردم با دست خالی مقابل شاه پیروز شدند اما چه شده است که مشکل اقتصاد حل نمی‌شود، اقتصاد پیش‌رو انرژی، مواد اولیه، نقدینگی و نیروی انسانی می‌خواهد که ما همه آن‌ها را داریم. مشکل ما رویکرد است، قطع امید از بیگانه و خودباوری را باید تقویت کرد. اقتصاد ما با تعاملات سیاسی بهبود پیدا نکرده و رشد نمی‌کند.

وی بیان داشت: رویکرد وا دادگی و نگاه به غرب و شرق را باید کنار گذاشت. روزی از برجام و FATF دل بکنیم و به ظرفیت داخلی نگاه کنیم آن روز روز شکوفایی اقتصادی است.

سردار نقدی افزود: آن‌ها ایجاد جنگ هشت ساله دفاع مقدس سعی داشتند تا ایران نابود شود، از صادر شدن نفت‌ جلوگیری می‌کردند. آن‌ها به عجز آمدند تا این‌که در نهایت هواپیمای مسافربری را زدند. کشور جنگ زده را سعی می‌کنند کمک کنند اما ما را تحریم کردند و نگذاشتند تا بتوانیم روی پا بایستیم. این پیشرفت‌ها امروز بسیار خوب شده است.

بازخوانی خاطرات همسر رضاخان

وی متذکر شد: همسر رضاخان می گوید در سال ۱۲۹۸ در یک خانه اجاره‌ای در حسن آباد تهران بودیم و اموال آنچنانی نداشتیم. این اموال او پس از رسیدن به قدرت بود و دیدیم پس از شاهنشاهی ۴۴ هزار ملک داشت و این را در اسناد گذشته می‌توان یافت.

سردار نقدی به برخی صفات محمدرضا پهلوی اشاره کرد و گفت: محمدرضا پهلوی را دیدید‌ که چگونه در برابر آمریکا سر خم می‌کرد و مسئولان کشوری را به دستور آن‌ها تغییر می‌داد، در این اواخر هم دیدیم که چگونه از کشور خارج شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *