ستاد سرشماری نفوس در رباط کریم تشکیل جلسه داد/ تهمدات لازم برای برگزاری هر چه بهتر این سرشماری/ مهاجرت‌های مردم به پرند را نباید دست کم گرفت

جلسه هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان رباط کریم در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، جلسه هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان رباط کریم در با حضور رووسای ادارت شهرستان درمحل فرمانداری برگزار شد.

برپایه این گزارش، محمد امینی، معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان رباط کریم با اشاره به زمان سرشماری امسال اظهار کرد: سرشماری مسکن و نفوس منبعی موثقی برای مسئولان کشوری است از این رو از سوم تا بیست و چهارم مهرماه این موضوع آغاز می شود.

وی افزود: مرحله نخست که از تاریخ مذکور آغاز می شود کاربران با مراحعه به سایت مرکز آمار می توانند به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند.

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری شهرستان رباط کریم ادامه داد: مرحله  دوم نیز روش حضوری است که مأموران سرشماری پس از عبور مردم از مرحله نخست، از تاریخ ۲۴ مهرماه  تا ۲۴ آبان  برای گرد آوری اطلاعات به درب منازل مراجعه می کنند.

وی تأکید کرد: هر چه در مرحله نخست مردم کار را آغاز کنند به طور در مرحله دوم کار کارشناسان بهتر پیش خواهد رفت.

امینی اظهار کرد: تمام دستگاه ها و ادارت شهرستان موظفند تا در قبال سرشماری نفوس و مسکن با بهره گیری از بنر در سطح شهرستان اطلاع رسانی کنند.

گفتنی است در این جلسه تمام ادارات شهرستان و مسئول سرشماری شهرستان رباط کریم رد سال ۹۵ حضور داشت.

شایان ذکر است، از آنجایی که رباط کریم دارای دو شهر و شهرک مسکونی مهر است همواره دولت باید در سرشماری ها نگاه ویژه ای به اینده این پروژه ها داشته باشد چرا که شهرستان کریم مهاجرت پذیر است و نمی توان به جمعیت کنونی این شهرستان اتکا کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *