زنگ خطر فاجعه انسانی در ادلب

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد فراهم کردن زمینه بازگشت آوارگان سوری یکی مهمترین محورهای نشست بین المللی سوچی بوده است.

به گزارش رباط نیوز، ابوالفضل ابوترابی با اشاره به رایزنی های ایران، روسیه و ترکیه در نشست بین‌المللی سوچی دربارۀ سوریه، گفت: باید اذعان کرد سه مولفه تصرفات ارتش سوریه در مرزهای نزدیک به رژیم غاصب صهیونیستی و اردن، توافق صورت گرفته با کردها و همچنین رایزنی برای خروج ترکیه از شمال غربی سوریه بیانگر وجود آینده ای روشن در برابر سوری ها است.

به گزارش خانه ملت نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین نباید فراموش کرد که حدود ۹۰ هزار تروریست در ادلب هستند و این امر سبب بوجود آمدن فاجعه انسانی خواهد شد لذا به ترکیه توصیه شد زمینه تسلیم شدن گروه های تروریستی یا خروج آنها را فراهم کند تا بتوانند بر اساس توافق آستانه مشمول عفو عمومی شوند.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد کشورهای مذکرو در نشست سوچی به تلاش‌های مشترک در راستای پیشبرد فرایند حل و فصل سیاسی با راهبری سوری و مدیریت سوری برای فراهم کردن زمینۀ تسهیل آغاز هر چه زودتر کار کمیتۀ قانون اساسی در ژنو در راستای تصمیمات کنگره گفتگوی ملی سوریه در سوچی و قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند که بیانگر اهمیت این جلسه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: حضور فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه در نشست سوچی می تواند در جلب نظر جامعۀ بین‌المللی، به‌ ویژه سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه برای ارسال کمک‌های انسانی بیشتر و همچنین احیای زیربنایی اصلی از جمله تأسیسات اقتصادی و اجتماعی این کشور موثر واقع شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فراهم کردن زمینه بازگشت آوارگان سوری یکی مهمترین محورهای جلسه مذکور بوده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس تلاش‌های مشترک با هدف اعتمادسازی بین طرف‌های درگیر در سوریه و بهره گیری از صلیب سرخ می تواند به تحقق این موضوع کمک شایانی کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *