رییس پلیس شهرستان رباط کریم: کاربران به دقت مراقب حملات فیشینگ باشند

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: بخش عمده ای از تخلفات فضای مجازی به کلاهبرداری های مالی باز می گردد و کاربران باید به دقت مراقب حملات فیشینگی باشند.

سرهنگ فرامرز عبدالله زاده پاشاکی، فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز، اظهار کرد: در سال های گذشته با گسترش استفاده از خرید الکترونیک، افراد سودجویی با به کارگیری شیوه های مختلف سعی در فریب کاربران داشته و با استفاده از شماره حساب و موجودی از آنها سوء استفاده های مالی کردند.

سرهنگ پاشاکی تصریح کرد: بارها به شهروندان تأکید شده که در ارتباط با فیشینگ دقت داشته باشند، فیشینگ به تلاش برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، کدواژه، اطلاعات حساب بانکی و… ازطریق جعل یک وب سایت، ادرس ایمیل و … گفته می شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: شبکه های اجتماعی و وب سایت های پرداخت آنلاین از جمله اهداف حملات فیشینگ بوده و ایمیل هایی که با این هدف ارسال می شوند و حاوی پیوندی به یک وب سایت هستند در اکثرموارد حاوی بدافزار هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم بیان کرد: فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربر، رمزعبور، شماره چهار رقمی عابر بانک، رمز دوم و … را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.

رییس پلیس رباط ریم در پایان ضمن هشدار ه شهروندان، گفت: همواره پیش از انجام تراکنش های اینترنتی از صحت آدرس وب سایت اعلام شده در پیامها و یا تبلیغات اینترنتی اطمینان حاصل کنند زیرا ممکن است این آدرس ها ظاهری خوب داشته باشند اما شما را به سایتی جعلی هدایت کنند.

به گفته وی، درصورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا بخش گزارش وب سایت های مختلف و یا به پلیس فتا شهرستان رباط کریم گزارش کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *