رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم:شورای شهر رباط کریم به ماجرای پارکینگ ها ورود پیدا نمی کند/ دوربین تخلفات رانندگان را ثبت و ضبط می کند

رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم عنوان کرد: ما در خیابان جهاد نیاز به پارکینگ طبقاتی داریم، زیرساختهای آن وجود دارد و اما همتی در شهر نمی بینیم، در حقیقت می شود از ظرفیت پارکینگ خیابان جهاد استفاده کرد و شورای شهر هم ورود پیدا نکرده است به این موضوع و همچنان مشکلات شهر باقی مانده است.

سرهنگ شهرام عزیزی، رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم در گفت وگویی اختصاصی با خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه تصادفات فوتی در ده ماهه امسال به نسبت به سال گذشته ۱۱درصد کاهش داشته ایم و در تصادفات خساراتی نیز ۱۵ درصد به نسبت سال گذشته افزایش داشته ایم.

وی با بیان اینکه رانندگان رباط کریمی بیشتر از کمربند ایمنی استفاده می کنند، افزود: درخصوص کمربند ایمنی رویکرد مردم به این سمت رفت است که رعایت کنند، در شهرستان رباط کریم نیز رانندگان وسایل خوردویی حدود ۸۰ درصد از کمربند ایمنی استفاده می کنند اما در پرند و نصیرشهر رانندگان رعایت نمی کنند و کمربندها را نمی بندند چرا که نصیرشهر دوربرگردانهای زیادی ندارد و شهر پرند نیز تازه تأسیس است.

وی اضافه کرد: ما با تمام توان در جهت عدم رعایت بستن کمربند ایمنی در شهرستان رباط کریم به کار گرفته ایم و روزانه حدود ۵۰ نفر را به این خاطر اعمال قانون می کنیم و اگر افرادی هم دو تخلف حادثه ساز داشته باشند خودروهایشان توقیف می شود.

رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم همچنین با تأکید بر رعایت فرهنگ رعایت در میان افراد جامعه بیان کرد: در خصوص فرهنگ ترافیک جای کار زیادی ، سرعت گیرهای سطح شهر به این سبب است که مردم در سطح شهر رعایت نمی کنند، متاسفانه در سطح شهر حتی سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر را هم داریم و مجبوریم از سرعت گیر استفاده کنیم تا از کشته شدن عابران پیاده خودداری نماییم.

دوربین تخلفات رانندگان را ثبت و ضبط می کند

سرهنگ عزیزی ادامه داد: در سطح شهر رباط کریم ۲ دوربین ثبت سرعت و تخلفات را نصب کردیم و در نصیرشهر نیز تا پیش از فرارسیدن ایام نوروز ۴ دوربین ثبت تخلفات نصب می شود.

رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم تأکید کرد: دوربینهای رباط کریم در مسیر نصیرشهر به رباط کریم و در محل میدان امام خمینی(ره) و بلواررسول اکرم(ص) یا همان اصغراباد مستقر خواهد شد و سرعت و تخلفات در این محل ها از طریق دوربین بررسی می شود.

وی با اشاره به وجود مشکل پارکینگ عمومی در سطح شهر رباط کریم تأکیدکرد: درشهر رباط کریم مشکل پارکنیگ عمومی وجود دارد و در خصوص پایانه شهری نیز شهرداری قول داده و نسبت به آن باید همت اش را بگذارد تا تکمیل شود چرا که چهره مرکزی شهر را ایستگاه های تاکسی زشت کرده اند و این از روی اجبار بوده است.

وی اضافه کرد: شهرداری نیاز است از کارت پارک استفاده کند تا مردم بتوانند نیازهای روزانه خود را در شهر برطرف کنند و به خوبی از این محل ها بهره مند شوند.

وی ابراز کرد: شهرداری رباط کریم بنا دارد تا شش ماهه نخست سال ۹۶ به وضعیت پایانه عمومی شهر رسیدگی کند و کارهای اولیه آن در حال انجام است.

سرهنگ عزیزی به مشکلات برخی از پاساژهای رباط کریم اشاره و تأکید کرد: برخی از پاساژهایی که در شهر تأسیس می شود به ویژه پاساژی که در خیابان ملکی احداث شده احتمال می دهیم پارکینگ نداشته باشد و یا اگر هم داشته باشد توان پاسخگویی به خودورهای این خیابان را ندارد، باید شهرداری در این رابطه مشکلات پارکینگ را حل و فصل کند.

رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم عنوان کرد: ما در خیابان جهاد نیاز به پارکینگ طبقاتی داریم، زیرساختهای آن وجود دارد و اما همتی در شهر نمی بینیم، در حقیقت می شود از ظرفیت پارکینگ خیابان جهاد استفاده کرد و شورای شهر هم ورود پیدا نکرده است به این موضوع و همچنان مشکلات شهر باقی مانده است.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: در حال حاضر مشکل خاصی در موضوع پارکنیگ در شهر پرند نداریم، مسئولان پرند باید زیر ساختهای شهر پرند را ایجاد کنند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

رییس پلیس راهور شهرستان رباط کریم ادامه داد: در نصیرشهر ۴ دوربین ثبت تخلف نصب می شود و شهرداری همکاری های لازم را در این راستا نیز انجام داده است.

وی با اشاره به فعالیت آموزشگاه های تعلیم رانندگی در سطح  شهرستان رباط کریم ابراز کرد: ۴ آموزشگاه در شهرهای پرند و رباط کریم داریم، از قبول شدگان این آموزشگاه ها به صورت رندومی آزمون می گیریم و سعی می کنیم تا کار آنها در کاهش تصادف اثرگذار باشد و روزانه مربیان آنها را رصد می کنیم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *