روسیه: ائتلاف آمریکا با داعش تبانی کرده است

فرمانده نیروهای نظامی روسیه در سوریه گفت: ائتلاف آمریکا و متحدانش به جای نابودی داعشی‌ها، با رهبران آن تبانی کرده‌اند تا بدون درگیری مناطق اشغالی را تسلیم کنند.

به گزارش رباط نیوز  به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرهنگ “سرگئی سوروویکین” فرمانده نیروهای نظامی روسیه در خاک سوریه اعلام کرد که ائتلاف به اصطلاح ضدتروریستی به سرکردگی آمریکا و «نیروهای اتحاد دموکراتیک» که مورد حمایت آنها قرار دارند، با گروه تروریستی داعش تبانی کرده‌اند.

این مقام نظامی روس توضیح داد: «نیروهای ائتلاف آمریکایی بجای اینکه تروریستها که هزاران نفر از مردم بی گناه سوریه را کشته اند را از بین ببرند، به همراه متحدان خود در نیروهای اتحاد دمئکراتیک با رهبران داعش تبانی کرده‌اند تا بدون درگیری مناطق مسکونی تحت اشغال خود را به آنها تسلیم کرده و نیروهای خود را به استان‌هایی بفرستند که نیروهای دولتی سوریه در آنجا متمرکز هستند تا با توان بیشتری با آنها بجنگند. »

فرمانده نیروهای نظامی روسیه در سوریه یادآور شد: «حقایقی که در سوریه مشاهده می شود، این احساس را ایجاد می کند که آمریکایی‌ها تنها به بهانه مبارزه با تروریسم بین المللی در خاک سوریه، از گروه تروریستی داعش استفاده می کنند تا آنها بتوانند در مقابل نیروهای دولتی سوریه سرسختانه مقابله کنند و بدین ترتیب توان ارتش سوریه کاهش یابد. »

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *