روز مادر فرصتی برای تبیین سیره فاطمی

فرماندار شهرستان رباط کریم گفت: روز مادر فرصت مناسبی برای تبیین سیره فاطمی برای مادران و زنان جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، جلسه هماهنگی و برنامه ریزی دهه فجر و هفته گرامیداشت زن و مقام مادر در جمع نمایندگان بانوان ادارات شهرستان رباط کریم با حضور معاون سیاسی، انتظامی و امنیتی استانداری و  به ریاست فرماندار این شهرستان در سالن جلسات شهید رجایی فرمانداری برگزار گردید.

نظام ملکشاهی فرماندار رباط کریم ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام زن، از زنان به عنوان یاوران همیشگی نظام در تمامی عرصه ها یاد کرد و بیان کرد: امسال در حالی جشن پیروزی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران  و هفته مقام زن، را در پیش داریم که شرایط کشور با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا شرایط خاصی است.

فرماندار رباط کریم به نقش محوری و اساسی زن در خانواده و حضور موثر او در اجتماع اشاره کرد و گفت: هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای تبیین سیره فاطمی برای مادران و زنان جامعه اسلامی است.

ملکشاهی در ادامه این جلسه عنوان کرد: از دیدگاه امام خمینی خانواده اولین و مهمترین جایگاه تربیتی بشر و محل بروز و ظهور عواطف انسانی و رکن عمده جامعه است. اگر زن در جامعه بتواند به علم و معرفت و کمالات معنوی و اخلاقی که خدای متعال و آیین الهی برای همه انسان ها به طور یکسان در نظر گرفته است، برسد، تربیت فرزندان بهتر خواهد شد و محیط خانواده گرم تر و با صفاتر خواهد شد و جامعه پیشرفت بیشتری خواهد کرد.

فرماندار رباط کریم در خصوص برگزاری مراسم امسال عنوان کرد: هزار و دویست برنامه برای دهه فجر و هفته زن در شهرستان برگزار خواهد شد که در تمامی برنامه ها استفاده فراگیر و جامع از رسانه ملی و فضای مجازی جهت بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی و هفته مقام زن  مد نظر قرار گیرد و مراسمات و برنامه های پیش بینی شده مطابق با رعایت دستور العمل های صادره از ستاد مبازره با ویروس کرونا باشد.

وی با تاکید بر این که پرداختن به حوزه‌های تبلیغی و استفاده از فضای مجازی، از اولویت‌های محوری دهه فجر انقلاب اسلامی در سطح شهرستان است افزود: با توجه به خلاء اجرای برخی برنامه‌های میدانی، فرصت تبلیغات و روشنگری در فضای مجازی می تواند برای تبیین دستاوردهای نظام در حوزه‌ها مختلف کارآمد باشد.

وی در پایان برنامه ریزی برای برگزاری با شکوه و شایسته و ارایه برنامه های اثربخش در این ایام را از اولویتهای ستاد بزرگداشت دهه فجر و هفته زن اعلام کرد و ادامه داد: باید در برنامه ریزی ها به نقش محوری زن در خانواده به عنوان مادر و نقش اجتماعی زن در عرصه اجتماعی و حضور موثر و سازنده او در عرصه‌های اجتماعی توجه شود و در این مسیر می توان از سیره حضرت فاطمه (س) نیز بعنوان الگوی برتر استفاده نمود.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *