روحانی: حادثه تلخ پلاسکو درسی برای آینده شود

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با بیان اینکه این حادثه هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه امن سازی محل زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی است برنامه ریزی های دقیق تری را صورت دهند عنوان کرد: این حادثه تلخ باید درسی برای آینده شود.

به گزارش رباط نیوز به نقل از خبرگزاری میزان: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز با حضور در محل حادثه پلاسکو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بسیار متاسف هستم از حادثه ای که اینجا پیش آمده است اظهار کرد: هم برای جان هموطنانمان هم برای اموال و هم برای مشکلاتی که در منطقه پیش آمده بسیار متاسف هستیم.

وی با بیان اینکه این حادثه هشداری برای همه مسئولین بود که در زمینه امن سازی محل زندگی مردم که جزو حقوق شهروندی است برنامه ریزی های دقیق تری را صورت دهند عنوان کرد: این حادثه تلخ باید درسی برای آینده شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه مسئولین از تیم های پزشکی تا انتظامی و آتش نشانی در این حادثه عملکرد خوبی داشتند گفت: هماهنگی خوب و ستودنی از آغاز حادثه پلاسکو وجود داشته و اکنون ادامه دارد؛  تاسف بسیار زیاد برای کسانی است که همچنان زیر آوار مانده اند؛ امیدواریم برخی از آنها از زیر آوار زنده خارج شوند.

وی با بیان اینکه آنها که جانشان را در این حادثه از دست دادند در اذهان مردم جاودانه می مانند افزود: خداوند به آنها اجر و به خانواده آنها صبر بدهد؛ اقدامات زیادی باقی مانده که باید انجام شود؛ آواربرداری ها باید ادامه پیدا کند و مطمئن شویم همه افرادی که زیر آوار مانده اند خارج شده اند.

روحانی ادامه داد: بعد از آواربرداری، شرایط خیابان در شرایط شب عید به حالت قبل برگردد؛ تامین اجتماعی در زمینه کارگرانی که بیکار شده اند اقدام کند و باید به آنهایی که بیمه هم نبودند کمک شود تا از آلامشان کاسته شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه از مردم بزرگوار کشور به دلیل همدلی و همبستگی شان با حادثه دیدگان تشکر می کنیم تاکید کرد: یکی از مسائلی که از آغاز دولت یازدهم دنبال کردیم بحث بافت های فرسوده بود؛ در تهران، مشهد، اصفهان و شیراز متاسفانه بافت های فرسوده زیادی داریم؛ برای ترمیم بافت های فرسوده تا کنون اقدامات زیادی انجام شده اما برنامه جامع تری را برای این منظور نیاز داریم؛ اگر بتوانیم کارآفرینان و سرمایه داران را در این زمینه به بانک ها متصل کنیم کارها سریع تر پیش می رود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *