رانندگان تاکسی رباط کریمی مجهز به کارت های شناسایی هوشمند شدند

رییس سازمان تاکسیرانی شهر رباط کریم از تجهیز رانندگان تاکسی رباط کریمی به کارت های شناسایی هوشمند خبر داد.

علیرضا قمی،رییس سازمان تاکسیرانی شهر رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی رباط نیوز گفت : با هدف تسریع در شناسایی رانندگان و ثبت هوشمند اطلاعاتشان در سامانه های سازمان و دسترسی سریع به این اطلاعات رانندگان تاکسی شهر رباط کریم مجهز به کارت های شناسایی هوشمند شدند .

وی افزود : از مزایای این کارت ها می توان به اتصال به سیستم بانکی اشاره کرد که رانندگان بتوانند به صورت همزمان از کاربردهای مختلف این کارت ها استفاده نمایند .

رییس سازمان تاکسیرانی شهر رباط کریم تصریح کرد : این کارت ها موجب تشخیص خودروهای مجاز برای جابجایی مسافران خواهد شد که امنیت و حفظ منافع مسافران را به همراه خواهد داشت .

قمی خاطر نشان کرد : استفاده از کارت شناسایی هم در زمان خدمت و هم در زمان مرخصی ،‌ برای راننده تاکسی الزامی می باشد و هر گونه تردد تاکسی فاقد کارت شناسایی راننده آن خودرو ممنوع می باشد و در صورتی که راننده از این کارت شناسایی استفاده نکند مدارک ایشان توسط نیروهای بازرسی سازمان اخذ و جهت اعمال قانون به کمیته انضباطی سازمان تاکسیرانی معرفی می شوند.

باقر ایمانی،معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم نیز در گفت وگویی گفت : با هدف ساماندهی و نوسازی جداول فرسوده و همچنین حفظ جلوه های بصری اقدام به ۲۳۶ متر جدول گذاری روبروی مخابرات قدیم شهر رباط کریم شد.

وی افزود : این اقدام توسط واحد امانی و با همکاری معاونت فنی و عمرانی در مدت یک هفته و با صرف بودجه ۱۵۰ میلیون ریال صورت پذیرفته است .

معاون خدمات شهری شهرداری رباط کریم گفت : شهر به عنوان یک ارگانیسم زنده نیازمند رسیدگی مرتب در همه حوزه ها می باشد و عدم توجه به جزییات زیبایی شناختی موجب فرسودگی و القای حس مکان منفی به شهروندان خواهد شد.

مسعود مختاری،شهرداری رباط کریم نیز در گفت وگویی کوتاه با هدف فراهم نمودن زمینه رشد درختان در رستاخیز طبیعت شهرداری رباط کریم با تقویت خام و شخم زدن و تخم پاشی محوطه های چمن کاری شده به احیا و تقویت فضای سبز در سطح شهر می کند.

شهردار رباط کریم اذعان داشت:  مفهوم شهر بدون فضای سبز غیرقابل تصور است و گسترش شهرها باعث تشدید آسیب های بی رویه و ناپایداری محیط زیست شده است، که تشدید آلودگی های محیطی از مهم ترین این عوارض به شمار می آید و زمینه ساز از بین رفتن فضاهای سبز درون شهری و تغییر کاربری این گونه اراضی است.

مختاری تصریح کرد : با توجه به اهمیت و لزوم تندرستی و سلامت روحی و جسمانی افراد جامعه برای داشتن جامعه ای سالم و پرداختن به مسئله فضای سبز و توسعه و آبادانی هر چه بیشتر فرهنگی و اجتماعی و تندرستی افراد جامعه دارد، بنابراین پرداختن به عمران فضای سبز نقش بسزایی در ترویج فرهنگ جامعه و تقویت سلامت افراد آن دارد.

وی در پایان گفت : امیدواریم با اقدامات انجام شده شهری زیبا و سر سبز را در فصل گرما شاهد باشیم و شهروندان از فضای ایجاد شده بهره کافی را ببرند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *