رئیس اسکار به رسوایی اخلاقی متهم شد

چند هفته بعد از نودمین دوره مراسم اسکار، رئیس آکادمی علوم و هنرهای فیلمسازی آمریکا متهم به رسوایی اخلاقی شد.

 

به گزارش رباط نیوز به نقل از دانا، رئیس آکادمی علوم و هنرهای فیلمسازی آمریکا که هر ساله بانی مراسم اسکار و جوایز آن است تحت تحقیق به جهت اتهام رسوایی اخلاقی قرار گرفته است. این در حالی است که فقط چند هفته پیش در مراسم اسکار، همه هنرمندان، بعد از موج ایجاد شده ای که به واسطه رسوایی اخلاقی هاروی وینشتاین ایجاد شده بود علیه سوء استفاده جنسی از زنان در محیط های کاری موضع گرفتند؛ حتی هنرمندانی که سابقه رفتار های خلاف عرف داشتند به این مراسم دعوت نشدند.

جان بیلی رئیس فعلی آکادمی که یک فیلمبردار با سابقه در هالیوود است در حالی متهم به رسوایی اخلاقی شده است. آکادمی اعلام کرده هر گونه همکاری برای این تحقیقات انجام خواهد داد و همه شکایات را بررسی می کند تا بعد از این کار گزارشی را به شورای حکام، بالاترین مرجع آکادمی علوم و هنرهای فیلمسازی آمریکا ابلاغ کند.

جان بیلی آگوست گذشته فقط سه ماه پیش از اتفاقات مربوط به هاروی وینشتاین توانست جایگزین شریل بون آیزاکس شود و سکان هدایت آکادمی را بر عهده گیرد. وکلای او فعلا پاسخی نداده اند اما این امکان وجود دارد که در صورت ثابت شدن اتهام بیلی خیلی زود جای خودش را به نفر بعدی بدهد و با توجه به اخراج وینشتاین از آکادمی، اصلا بعید نیست که سرنوشتی مشابه هم برای جان بیلی رقم بخورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *