دوره آموزشی مبلغات حوزه علمیه خواهران رباط کریم برگزار شد

به همت تبلیغات اسلامی رباط کریم و باهمکاری حوزه علمیه امام خمینی(ره) دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع روش های نوین تبلیغ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، با همکاری حوزه علمیه امام خمینی(ره)، دوره آموزش تخصصی مبلغات با موضوع روش های نوین تبلیغ ظهر امروز با حضور مبلغات شهرستان رباط کریم برگزار شد.
در این کارگاه آموزشی حجت الاسلام داود کمیجانی، استاد این دوره آموزشی در خصوص اهمیت و جایگاه تبلیغ، مبانی و اصول تبلیغ و راه های برقراری ارتباط با مخاطبین مطالبی را بیان کرد.
این استاد، با بیان این که تبلیغ وظیفه ای الهی است، بیان کرد: هدف اصلی پیامبر اکرم (ص)، تبلیغ دین و امر به معروف و نهی از منکر بود و امام صادق(ع) نیز درجایی تأکیدمی کنند که با رفتار و عمل نیز می توان مردم را به راه راست هدایت کرد.
حجت الاسلام کمیجانی، ابراز داشت: در تبلیغ دینی که هدف از آن اشاعه و ترویج آموزه های دینی و اسلامی است وابستگی به ساختارهای رسمی یعنی ساختار سیاسی حاکم بر جامعه و موجب حساسیت های زیادی می شود و هرچه توانایی مبلغ در تبلیغ سنتی در ایجاد ارتباط میان موضوع تبلیغی و امری از زندگی مخاطبان بیشتر باشد، درگیری مخاطبین با پیام بیشتر خواهد شد.
گفتنی است این دوره به مدت ۴ ساعت و با ۱۲۰ مبلغ شرکت کننده برگزار شد و در پایان آزمون تستی انجام شد که طی آن به کسانی که حداقل نمره قبولی را کسب کنند گواهی نامه پایان دوره آموزشی اهدا می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *