دورنمایی از پرند، پرند خفته در مشکلات

پرند شهری تازه تأسیس است که کلنگ بی تدبیری را آقای احمدی نژاد بر زمین آن کوبید، شهری که شاید هزاران نفر با آرزوی خانه دار شدن آمدند و کلید تدبیر دولت ها نتوانست تنها دلخوشی آنها را به ایستگاه پایانی برساند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز، پرند شهری تازه تأسیس است که کلنگ بی تدبیری را اقای احمدی نژاد بر زمین آن کوبید، شهری که شاید هزاران نفر با آرزوی خانه دار شدن آمدند و کلید تدبیر دولت ها نتوانست تنها دلخوشی آنها را به ایستگاه پایانی برساند.

پرند شهری است که این روزها کمتر کسی آوازه آن را به گوش نشنیده باشد، شهری دور افتاده، آن طرف تر از تهران، شهری که حتی برخی از تهرانی ها حاضر نشدند تا در این مکان سکنی گزینند.

پرند گزینه ای برای انتخاب پایتخت اداری سیاسی کشور است، گزینه ای که همچنان بر روی میز آقایان هست و می تواند جایگزین مناسبی برای کلانشهر تهران و سرازیرشدن جمعیت به این سو شود.

خبرنگار ما با گشت و گذاری در شهر پرند به مشکلاتی که همواره ساکنین این شهر را آزار می دهد پی برد، این گزارش حاصل تلاش خبرنگار ما در شهر پرند است که با برخی از شهروندان به گفت وگو پرداخته است.

مردم می گویند پرند قابلیت آن را دارد تا تبدیل به شهرستان شود، آنها اشاره می کنند که مدیریت واحدی در شهر وجود نداشته و این به تبع توانسته دوگانگی مدیریت را در این شهر نوپا و تازه تأسیس ایجاد کند.

به گفته اهالی برخی از فازهای این شهر، شهروندان تا به امروز تغییرات را در فازهای اول، دوم و سوم مشاهده کرده و برخی از طرح های مدیران تنها بر روی کاغذ عملی شده و نتوانسته به خیابان های شهری ورود پیدا کند.

آنچنان که شهروندان می گویند مشکل شهروندان پرندی نبود سرانه های چشمگیر رفاهی،اموزشی،فرهنگی ودرمانی،است.مشکل شهروندان پرندی وسایل نا مرغوب پارکهای شهرک افتاب است.

آنها اذعان دارند که به کارگیری اتوبوس های نو در ناوگان اتوبوس رانی می تواند افزایش رضایت مردم را از این سازمان به همراه داشته باشد.

یکی از شهروندان با بیان اینکه عدم روشنایی معابر و پارک ها می تواند به افزایش عدم احساس امنیت کمک کند خاطرنشان می کند: مشکل شهروندان پرندی نبود روشنی های فازهای۴،۵،۶است،مشکلات شهروندان پرندی وجود سگهای ولگرد  است که توانسته مشکلات عدیده ای را برای شهروندان به همراه داشته باشد.

خبرنگار ما با حضور در میان یکی از خانواده های شهر پرند، جویای وضعیت اشتغال جوانان این خانواده می شود، انها بیان می کنند که هیچ سهمی از تنها شهرک صنعتی پرند در موضوع اشتغال نداشته اند.

یک شهروند پرندی می گوید: مشکلات شهروندان پرندی تکمیل نشدن مترو است که مسئولان نسبت به  تکمیل آن قول هایی به مردم دادند که تاکنون نتوانسته اند محقق کنند.

او اظهار می کند: مشکلات شهروندان پرندی وجود زیاد گله‌های سگ در شهر هست که هیچ اقدامی در جهت کنترل آن نشده و این نیز به چهره زشت و معرفی آن به دیگر مناطق کمک می کند.

با این حال هنوز مشکلات این شهر چون کلافی در دستان شهروندان پیچیده و مسئولان این شهر گام های نه چندانی را در این راه برداشته اند، امید است بتوان پرند را به رویای پرندی شدن مبدل کرد.

مهدی امیری

انتهای پیام/

۱ دیدگاه

  1. ali پاسخ

    پرند میتونه زیباترین شهر بشه
    مگه دوبی یک بیابان نبود
    ولی همت نیست و به عمل کار برآید نه سخنرانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *