جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم: دفاع مقدس یادآور روزهای دشوار انقلاب است/ چرا مدعیان حقوق بشر درباره میانمار سکوت کرده‌اند

جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم گفت: دفاع مقدس دفاع از خوبی‌ها و یادآور رزمندگانی است که جان‌هایشان را فدای انقلاب کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز،سرگرد روح الله قنبری، جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، صادقانه و با خلوص نیت در عرصه جنگ با دنیا جنگیدند تا قطار انقلاب روی ریل پیشرفت بماند.

وی افزود: دفاع مقدس، دفاع از خوبی‌ها و یادآور رزمندگانی است که جان‌هایشان را فدای انقلاب کردند تا در برابر دنیایی که به جنگ با ایران آمده بودند بایستند، آنها ایستادند تا این انقلاب همچنان باشد و یاور مظلومان بماند.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در ادامه این نشست خبری به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: در نخستین روز از این هفته، مراسم تجمع گسترده حماسی و رژه  بسیجیان را در خیابان بخشداری و مقابل آستان امامزاده عمادالدین(ع) خواهیم داشت.

وی اضافه کرد:  در دومین روز که به علم و فناوری نامگذاری شده است برنامه نواختن زنگ مقاومت و ایثار و سخنرانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در مدارس سه شهر را خواهیم داشت.

وی ابراز کرد: یکی دیگر از برنامه‌های سپاه شهرستان رباط کریم برگزاری مجمع بسیجیان است که این برنامه نیز سوم مهرماه در دارالقرآن رباط کریم برگزار می شود.

سرگرد قنبری همچنین در بخش دیگری از این نشست خبری بر نقش مهم زنان در دفاع مقدس تأکید و خاطرنشان کرد: بر همین اساس یادواره شهیده شاخص زن، شهیده «سودابه همتی» در فرهنگسرای معلم و با حضور جمعی از بانون فعال این شهرستان اجرا خواهد شد.

وی  به دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در رباط کریم اشاره کرد و گفت: تجمع هیئات مذهبی در اربعین شهدای گمنام آبشناسان، گردهمایی طلایه داران اصناف و بزرگداشت شهدای اصناف و برگزاری میقات صالحین در مصلاهای نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این هفته در شهرستان رباط کریم به شمار می آید.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم نقش خانواده‌های شهدا را در پایداری انقلاب مهم ارزیابی و بیان کرد: براین اساس ششم مهرماه و با حضور مردم و مسئولان شهرستانی، مراسم غباررویی و گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های معظم  شهدا را در برنامه‌ های این هفته داریم.

وی همچنین برپایی نمایشگاه حوزه ای دفاع مقدس، ایجاد سنگر مقاومت مقابل درب ادارات و کارخانجات، برگزاری نشست های بصیرتی، ویزیت رایگان،برگزاری مسابقات قهرمانی کاراته و تکواندو و اعزام نمادین کاروان‌ها به جبهه‌های حق علیه باطل  را از دیگر عناوین برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس دانست.

سرگرد قنبری در بخش دیگری از این نشست خبری به اقتصاد مقاومتی و ایجاد کارگاه‌های آموزشی در سپاه شهرستان رباط کریم اشاره کرد و ابراز کرد: سپاه رباط کریم  توانسته در طول چند سال گذشته وام‌هایی را برای اشتغال زایی به جوانان پرداخت کند و در همین راستا اگر بسیجیانی که دارای الگو هستند و می توانند در حوزه تولید قارچ و …موفق باشند اقدام کنند.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در بخش پایانی این  نشست خبری، اقدام وحشیانه دولت و ارتش میانمار را علیه مردم مظلوم این کشور محکوم و تصریح کرد: این‌ چنین جنایتی با دست‌های پشت پرده صورت می گیرد و مردم مظلوم میانمار را به خاک و خون کشانده است، مسلمانان نباید در این باره سکوت کنند چرا که حقوق بشر در این باره ساکت مانده و صدایی از رسانه‌های آمریکایی شنیده نمی شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *