دفاتر صدور ویزای اربعین تعطیل شد

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی از پایان کار و تعطیلی ۱۲ دفترموقت صدور ویزای اربعین در نقاط مختلف کشور از صبح فردا(چهارشنبه) خبر داد.

به گزارش رباط نیوز، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی از پایان کار و تعطیلی ۱۲ دفترموقت صدور ویزای اربعین در نقاط مختلف کشور از صبح فردا(چهارشنبه) خبر داد.

شهریار حیدری افزود: البته ناگفته نماند چهار دفتر کنسولگری عراق در شهرهای تهران، کرمانشاه، مشهد و اهواز همچنان فعال بوده و نسبت به صدور ویزای عتبات اقدام خواهند کرد.
وی اظهارداشت: براساس آخرین آمار دریافتی تاکنون دو میلیون و ۳۰۰ هزار ویزای اربعین حسینی صادر و ارایه شده است.
به گفته وی درچند روز گذشته تا کنون حدود ۵۰۰ هزار نفر از هموطنان زایر از سه مرز مهران. شلمچه، و جذابه وارد کشور شده اند.
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: به رغم بارها اطلاع رسانی حدود ۲۵هزار زایر به دلیل نداشتن ویزا و مدارک قانونی در مرز مهران شناسایی و به داخل کشور منتقل شدند.
حیدری با تاکید بر اینکه همچنین برای حدود ۸۰ هزار تن افغانی نیز روادید صادر و این افراد از طریق مرز شلمچه راهی عراق شده اند ، افزود: برای حدود ۱۶۰ هزار اتباع خارجی نیز روادید صادر شده است.
وی گفت: از امروز نشست هماهنگی و برنامه ریزی برای بازگشت زایران اربعین حسینی نیز در ستاد مرکزی اربعین مستقر در وزارت کشور برگزار و بحث و تبادل نظر شد.
سال گذشته حدود دو میلیون نفر برای حضور در آیین اربعین حسینی راهی عراق شدند که امسال تاکنون دو میلیون و ۳۰۰ هزار زایر عازم عتبات شده اند.
منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *