«نمی‌گذاریم شیخ زکزاکی هم اعدام شود»

در پی بی تدبیری عربستان در اعدام شیخ نمر؛ خشم مردم شهرستان رباط کریم از اعدام رهبر شیعیان عربستان

وزارت کشور عربستان صبح امروز طی بیانیه ای اعلام کرد که شیخ نمر رهبر شعیان عربستان را اعدام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، عربستان به عنوان یک کشور به ظاهر مسلمان همواره با هم پیمانان غربی خود به طرق مختلف اسباب آزار و اذیت شیعیان دنیا را فراهم کرده است.

صبح امروز طی بیانیه ای وزارت کشور عربستان از اجرای حکم اعدام آیت‌الله نمر باقر النمر رهبر شیعیان این کشور خبر داد که این خشم مسلمانان جهان را برتابیده و چهره خبیث آل سعود را نزد مسلمانان جهان سیاه تر کرده است.

شبکه خبری «العربیه»، خبر داد بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، حکم اعدام شیخ نمر به همراه ۴۶ متهم دیگر که اغلب آنها تروریست معرفی شده‌اند روز شنبه (امروز) در ۱۲ منطقه در عربستان اجرا شده است.

در میان افرادی که وزارت کشور عربستان می‌گوید آنها را اعدام کرده «فارس آل شویل الزهرانی» نیز به چشم می‌خورد که از اعضای شناخته شده القاعده در عربستان به شمار می‌رود.

اعدام رهبرشیعیان عربستان باعث ایجاد واکنشهای زیادی در میان مردم کشور اسلام شده است که در ادامه این واکنش ها آمده است:

رضا احمدی شهروند رباط کریمی اعدام شیخ نمر را حاصل بی تدبیری های دولت عربستان خواند و اظهار کرد: نمی دانم چه باید گفت، اعدام یک شیخ شیعه و مسلمان آن هم از سوی کشور مسلمان سبب می شود تا دست درازی های کشورهای بیگانه بر روی پیکان مسلمانان زیاد شود.

وی افزود: مسلمانان جهان این کار عربستان را بی پاسخ نخواهند گذاشت و به خیابان ها خواهند آمد تا نگذارندشیخ نمرهای دیگر اعدام شود، اعدام علما کاری بسیار ساده برای عربستان است واحتمال می رود که شیخ زکزاکی را هم اعدام کند.

کریمی دیگر شهروند پرندی به خبرنگار رباط نیوز گفت: چنین اقداماتی را می توان در شأن عربستانی که رژیم کودک کش هست دانست، امروز عربستان چهره خود را در جهان سیاه کرده است و جایی در قلب های مسلمانان ندارد.

فیضی که خود دانشجوی علوم سیاسی است از اقدامات کشور عربستان در راستای تضعیف چهره شیعیان در جهان گفت و بیان کرد: حمایت از تروریست های تکفیری کاری بس عجیب از سوی عربستان بود، او با کشورهای غربی می خواهد در بین مسلمانان نسل کشی کند.

رجبی نیز دیگر شهروند نصیرشهری است که چنین اظهار می کند: عربستان نباید شیخ مظلوم شیعیان عربستان را اعدام می کرد این خشم شیعیان عربستان و تمام جهان را در پی دارد و به طور قطع می تواند اثرات بسیار ناگواری را برای چهره عربستان در کشور به جای بگذارد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *