رئیس جمهور در جمع مردم سیرجان:

در واشنگتن‌ کسی فکر نکند می‌تواند برای ملت ایران تصمیم بگیرد

رئیس جمهور در جمع مردم سیرجان اظهار داشت:برای سال آینده ۲۸ هزار هکتار تحت سامانه نوین آبیاری قرار گیرد که برای این ۲۸هزار برنامه ریزی و بودجه قرار داده شده است.

به گزارش  رباط نیوز به نقل از دانا،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور صبح امروز در جمع مردم سیرجان در ورزشگاه تختی سیرجان گفت:برای ما این روزها یادآور دلاوری مردم سرزمین ما استو  مردمی که به صفحه آمدند و فداکاری و ایثار کردند و حکومت مورد نظر خودشان را بر مبنابی شرع مقدس اسلام و رای مردم به نام جمهوری اسلامی ایران بنا سازند و مردم ایران افتخار می کنند که انقلابی را به ثمر رساندیم که هیچ گونه قدرت خارجی پشت انقلاب نبود و به شما سردمداران آمریکا اعلام می کنم که ادعای دروغین حمایت از مردم ایران و دلسوزی برای این ملت نداشته باشید که شما دشمن واقعی ملت ایران هستید و شما حاکمیت استبدادی پهلوی را به مردم ایران تحمیل کردید و ساواک را شما ایجاد و حمایت کردید.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی اظهار داشت: شما دشمنان ایران را به حمله به خاک این کشور تشویق کردید و از جنایت های شیمیایی آن ها حمایت کردید و شما این مردم را سالهاست تحریم کرده اید و ناامنی را به منطقه آورده اید.

وی در ادامه افزود:حامیان واقعی ایران ، مردم و جوانان این کشور هستند و همان هایی که توطئه های بیشمار دشمنان را خنثی کرده اند و جلوی تروریستهایی که دشمنان شکل دادند را گرفتند.

روحانی گفت :الگوی کشت باید در کرمان عوض شود و مشکل بزرگ استان کرمان خشکسالی و کم آبی اس و سامانه نوین آبیاری را توسعه دهیم و با متد جدید باغات را آبیاری کنیم و به مردم قول می‌دهم برای سال آینده ۲۸ هزار هکتار تحت سامانه نوین آبیاری قرار گیرد که برای این ۲۸هزار برنامه ریزی و بودجه قرار داده شده در این استان باید بتوانیم از طریق کشت گلخانه، صادرات محصولات استان را بالا ببریم.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات مردم استان کرمان ، کمبود آب است و باید با اقدامات انقلابی به خصوص در بخش بهره وری آب کشاورزی براین مشکل فائق آئیم و توسعه کشت گلخانه ای و افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان ، از جمله سیاست های جدی دولت در استان کرمان است .

رئیس جمهور در خصوص افتتاح طرح های دردست اقدام دولت در سیرجان گفت:دو طرح بزرگ برای شهرستان سیرجان ، پیش بینی کرده ایم که هم به توسعه این شهر و هم به توسعه ظرفیتهای معدنی و صنعتی استان کمک خواهد کرد و یکی از این طرح ها اتصال خط آهن سیرجان-بندرعباس به خط آهن کرمان-بافق است و طرح دوم ؛ شیرین سازی آب دریای عمان و انتقال آن به کارخانجات صنعتی سیرجان است که به تدریج به دیگر شهرهای کرمان هم منتقل خواهد شد.

وی به زلزله کوهبنان و راور هم اشاره کرد و افزود: توجه به خسارت دیدگان از زلزله در استان کرمان ، یکی از دغدغه های جدی دولت است و من فردا در بازدید از برخی مناطق زلزله زده این استان، ضمن بررسی روند اسکان اضطراری و موقت، به مردم خواهم گفت اولین خانه بازسازی شده چه زمانی به آن ها تحویل خواهد شد.

روحانی خطاب به مسئولین در بحث فضای مجازی گفت:به مسئولین استان کرمان توصیه می کنم برای توسعه فضای مجازی در استان و فراهم کردن زمینه های توسعه کسب و کارهای اینترنتی بیش از پیش تلاش کنند که سال گذشته ١١٠ میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری شد و امسال هم این سرمایه گذاری ها ادامه خواهد یافت و دولت طرحهای اشتغالزایی خوبی برای استان کرمان پیش بینی کرده است که در نشست امشب شورای اداری استان ، جزئیات این طرحها را اعلام و نهایی می کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *