فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران مطرح کرد؛برخی‌ها می‌خواهند ۹ دی فراموش شود/ فتنه سال ۸۸ مخالفت با اصل نظام بود

فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران گفت: متأسفانه برخی‎ها از نام ۹ دی هراس دارند و از برپایی جمعیتی برای گرامیداشت آن خوشایند نیستند، اینها می گویند که کدورتی پیش آمده و باید آن را کنار گذاشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، سردار علی نصیری، فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران عصر امروز در همایش باشکوه گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی در مصلی شهر رباط کریم اظهار کرد: در ۳۶ سالی که از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد همواره دشمن از راههای مختلف در جهت براندازی نظام غافل نمانده و انقلاب را درگیر حوادث و وقایع مختلفی کرده است.

وی افزود: به راه انداختن جنگ تحمیلی، قائله ها و فتنه های بزرگ در کشور یادآور دشمنی های دشمنان انقلاب است که می خواستند در همان اوائل انقلاب را از بین ببرند.

فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: استفاده از گروهک ها در جهت پیشبرد منافع در ابتدای انقلاب یکی از ترفندهای دشمنان برای براندازی نظام نوپای انقلاب اسلامی بود که همواره دسیسه آن ها با خواری به پایان می رسید.

سردار نصیری بیان کرد: بعد از هشت سال دفاع مقدس نیز دشمنان از سعی و تلاش های خود نکاستند و در قالب و لباسی دیگر به نام جنگ نرم و فرهنگی وارد عرصه جنگ با انقلاب اسلامی شدند، آن ها دیدند درجنگ سخت نمیشود با مردم ایران روبه رو شد و این شد تا وارد این میدان جدیدی به نام جنگ فرهنگی شوند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت به سمت تضعیف اعتقادات مردم و کم رنگ کردن میل آن ها به انقلاب اسلامی در جنگ فرهنگی در دستور کار قرار گرفت، در این نبرد دشمن تیر خود را به سوی جوانان نسل های بعدی انقلاب رها کرد و خواست آن ها را از انقلاب دور کند که در این نبرد نیز موفق نبود.

فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران در ادامه سخنانش از فتنه ۸۸ سخن گفت و چنین اظهار کرد: شعارهایی که در روزهای بعد از انتخابات سال ۸۸ سرداده می شد متوجه کسی نبود، بلکه آن‌ها اصل نظام را نشانه رفته بودند، برخی از کاندیدها کم ظرفیت بودند و خود را پیروز میدان انتخابات می دانستند و نتوانستند باخت خود را در انتخابات قبول کنند.

وی تأکید کرد: آنچه در سال ۸۸ رخ داد یک برنامه از پیش طراحی شده بود که دشمن به عنوان یک راهبرد آن را در دستور کار خود قرار داد، چنین انقلابی در دیگر کشورها را هم برنامه ریزی کرده بودند و می خواستند با اردوکشی های خیابانی، انقلاب اسلامی ایران را نیز دچار سردرگمی کنند.

سردار نصیری ادامه داد: بهره گیری از ابزار انتخابات و ایجاد حرکت دسته جمعی برای اردوکشی در مقاطع مختلف و تبدیل آن به یک رنگ خاص و حرکتی به نام تقلب در انتخابات و ایجاد ناامنی و بروز آن و در نهایت جابه جایی قدرت به سمت دستگاه دشمن از اهداف مهم دشمنان در انتخابات سال ۸۸ بود که موفق به پایان رساندن آن نشدند.

وی ابراز کرد: بعد از ۲۹ خردادماه سال ۸۸ شعارها رنگ و بویی دیگر به خود گرفته بود و برخی ها شعار« نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، « استقلال آزادی جمهوری ایرانی» و شعارهای دیگر سر می دادند که این شعارها مخالفت آشکار با آرمان های امام(ره) و انقلاب بود.

فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: بعد از آن جریان حتی به روزعاشورا و بساط امام حسین(ع) نیز رحم نکردند و از بی احترامی به امام حسین(ع) نیز ساکت نماندند و این شد که مردم به خیابان ها آمدند و حماسه نهم دی ماه را خلق کردند.

وی با اشاره به دلایل عدم پیروزی فتنه گران در سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: جایگاه رهبری و فاصله بسیار بین کاندیداها به لحاظ تعداد آراء را می توان مهمترین عوامل عدم پیروزی فتنه گران در سال ۸۸ به شمار آورد.

فرمانده سپاه سید‌الشهدا (ع) استان تهران ادامه داد: با اینکه روز نهم دی ماه روزی تعطیل نبود اما دیدیم که جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر در خیابان‌ها حاضر شدند ودهان فتنه گران را بستند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی‎ها از نام ۹ دی هراس دارند و از برپایی جمعیتی برای گرامیداشت آن خوشایند نیستند، اینها می گویند که کدورتی پیش آمده و باید آن را کنار گذاشت، باید در پاسخ آن ها گفت که خسارت به اموال بیت المال و دشمنی با انقلاب بخشودنی نیست.

سردار نصیری در پایان عنوان کرد: در سال ۹۴ نیز انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی را در داریم که انشالله حماسه دیگر خلق خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *