در جلسه رسمی شورای شهر رباط کریم: وضعیت شهرک خانه مورد رسیدگی قرار گرفت

در جلسه رسمی شورای شهر رباط کریم با حضور برخی از مسئولان شهری و مدیر عامل شرکت خانه در خصوص تعیین تکلیف و انتقال شهرک خانه به شهرداری رباط کریم گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار رباط نیوز؛ در این جلسه که با حضور حجت الاسلام محمدی نژاد امام جمعه شهرستان ، مهندس بیگی فرماندار ، مهندس مختاری شهردار ، مهندس لطفی مدیر عامل شرکت خانه ، احمد محمدحسنی رئیس شورای اسلامی شهر و اعضای شورا حضور داشتند در خصوص وضعیت شهرک خانه و تعیین تکلیف در خصوص چگونگی رسیدگی و ارائه خدمات به شهروندان ساکن در آن شهرک گفتگو و تبادل نظر شد.

بنا بر این گزارش در ابتدای این جلسه احمد محمد حسنی رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین اظهار داشت : برخی از ساکنین و شهروندان با مراجعه به این شورا از کمبود امکانات رفاهی و کمبود سرانه ها در آن شهرک گلایه مند هستند و بارها از طریق نامه و حضوری خواستار حل مشکلات آنجا شدند و ازآنجایی که شهرک مذکور توسط شرکت خانه ارائه خدمات می شود بر آن شدیم تا با تشکیل این جلسه در روند خدمات رسانی به آن شهرک تصمیم گیری نهایی را اتخاذ نمائیم.

مهندس مختاری شهردار رباط کریم نیز با اشاره به وجود طرح تفصیلی مصوب شهرک خانه در سخنانی اظهار داشت : بر اساس قانون طرح جامع هر گونه صدور پروانه ساختمانی ، ساخت و ساز ، نظارت بر ساخت و ساز و ارائه خدمات شهری و افزایش برخی سرانه ها برعهده شهرداری خواهد بود. مختاری ادامه داد : در طرح تفصیلی این شهرک تمامی فضاهای سبز، آموزشی ، بهداشتی و … مطالعه شده که از ابتدای سال ۹۴ می بایست اجرایی شود. شهردار رباط کریم گفت : تامین امکاناتی از جمله اهداء زمین و ساخت مدرسه ، ساخت خانه بهداشت ، ساخت مسجد و نمازخانه و تامین برخی سرانه های فرهنگی و … از وظایف شرکت خانه می باشد که باید طی تفاهم نامه ای فی ما بین ارائه این خدمات توسط شرکت خانه کماکان ادامه داشته باشد و بر اساس قانون انتقال سطوح و سرانه ، معابر ، فضای سبز ، فضای ورزشی ، حمل و نقل و …  و آنچه که قانون بر اساس طرح تفصیلی مشخص نموده است به شهرداری انتقال داده شود .

فرماندار رباط کریم نیز در این جلسه در خصوص موقعیت و وضعیت کنونی این شهرک توضیحاتی داد و گفت : اگر وضعیت کنونی این شهرک تعیین تکلیف نشود می تواند در آینده آسیب های زیادی را هم به ساکنان آنجا وارد کند و هم تبعات زیانباری را به دنبال داشته باشد.وی گفت با توجه به درخواست های مکرر شهروندان در خصوص کمبودهای سرانه ای در آن شهرک و نبود ارائه خدمات کافی در این راستا جلسات متعددی در گذشته تشکیل شده و امید وارم هر چه زودتر این وضعیت با کمک شهرداری و شوراو شرکت شهرک خانه حل و فصل شود .

وی ادامه داد نباید زمان را از دست داد و مردم آنجا از برخی از امکانات اولیه نیز محروم هستند بطوری که زیرساخت آن شهرک مشکل دارد و سرانه ها در آن تامین نشده است.

حجت الاسلام محمدی نژاد امام جمعه شهرستان نیز در بیاناتی ضمن تقدیر از تشکیل این جلسه گفت : در گذشته بنده نیز پیگیری هایی صورت دادم و مراجعات مردمی بسیاری نیز داشته ام که امیدوارم با کمک و همیاری هم این موضوع هر چه سریعتر حل و فصل شود .وی به نبود مسجد و فضای فرهنگی و مذهبی در آنجا گلایه کرد و گفت باید این موضوع نیز هرچه سریعتر پیگری شود .

در ادامه جلسه مهندس لطفی مدیر عامل شرکت خانه نیز به ارائه توضیحات و برنامه های خود پرداخت و گفت : خدماتی در گذشت صورت گرفته است اما متناسب با ساکنان آن شهرک نیست و ما آمادگی کامل داریم تا بتوانیم وضعیت کنونی شهرک را سامان ببخشیم.

در ادامه هر یک از اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم به بیان دیدگاههای خود پرداختند و در سخنانی عنوان نمودند : دغدغه شورای شهر اینست که دراین مدت شهروندان ساکن در آنجا خدمات خوبی را دریافت نکرده اند چرا که انان شهروند این شهر محسوب می شوند و قصد شهرداری و شورا این است که این شهرک را بعنوان یک سنبل و یک شهرک خوب در استان معرفی نماید  و امیدوارم با توجه به اینکه این شهرک به محدوده خدماتی شهرداری طبق طرح جامع و طرح تفصیلی قرار گرفته بتوانیم هرچه بیشتر به آن شهرک رسیدگی نمائیم.

در پایان این جلسه مقرر شد تیم کارشناسی متشکل از کارشناسان  شهرداری ،شرکت خانه و شورای اسلامی شهر به مدت بیست روز زوایای مختلف طرح و همچنین سرانه ها و امکانات لازم در آن شهرک را مورد بررسی قرار دهند و در جلسه بعدی که در فرمانداری شهرستان تشکیل خواهد شد تعیین تکلیف نهایی اتخاذ گردد.

گفتنی است این جلسه که چهار ساعت به طول انجامید بر تسریع در تعیین تکلیف وضعیت کنونی شهرک خانه پرندک تاکید شد و راهکارهایی بسیار مناسب از سوی حاضرین عنوان شد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *