درخواست از فیفا درباره اتهام تبانی احتمالی ایران و سیرالئون!

فدراسیون جهانی فوتبال تحقیق در مورد احتمال تبانی در بازی دوستانه تیم ملی کشورمان مقابل سیرالئون را آغاز می‌کند.

به گزارش رباط نیوز به نقل از بی بی سی، فدراسیون جهانی فوتبال براساس نامه درخواستی «عیسی یوهانسن» رئیس فدراسیون فوتبال سیرالئون به این نهاد، تحقیقات در زمینه احتمال آلوده بودن بازی دوستانه تیم ملی این کشور مقابل تیم ملی کشورمان را بررسی خواهد کرد.

 در نامه این مقام مسئول به فیفا از احتمال تبانی در این رقابت منجر به برتری ۴ بر صفر شاگردان کی‌روش نوشته شده است.

ترکیب ۱۷ نفره بازیکنان سیرالئون از جوانانی ناشناخته تشکیل شده بود که هیچ‌کدام هم سابقه بازی ملی نداشتند و نام‌شان در لیست ملی سابقه نداشت.

 براین اساس یوهانسن ادعا کرده او تنها بعد از اتمام مسابقه از لیست بازیکنان خبردار شده و توافقات بین رقیب (تیم ملی ایران) و عناصر داخلی فدراسیون فوتبال سیرالئون انجام شده است. یوهانسن گفته فدراسیون فوتبال ایران بدون اطلاع او نامه‌ای برای کریستوفبر کامارا دبیرکل فدراسیون فوتبال سیرالئون نوشته و درخواست برگزاری بازی دوستانه را ارائه کرده است.

در این شرایط، کامارا از «جعلی بودن» ارنج سیرالئون در این بازی خبر داده و گفته خودش در جریان مکاتبات قرار نداشته است. طبق قانون فدراسیون فوتبال سیرالئون می‌توانست بازی را لغو کند. در این شرایط، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران دو روز قبل از بازی با ارسال نامه‌ای به همتای خود در سیرالئون به این موضوع اشاره کرد که لغو این بازی علاوه بر خلل در روند آماده‌سازی، فدراسیون فوتبال ایران را دچار ضرر مالی خواهد کرد.

تبانی در فوتبال سیرالئون موضوع تازه‌ای نیست و به همین دلیل یوهانسن از فیفا خواسته موضوع بازی با ایران را هم در کنار پرونده قطور تبانی فوتبال کشورش شامل چهار بازی مشکوک ملی و ۱۱ داور آلوده، مورد بررسی قرار دهد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *