درختان رباط کریم برای جلوگیری از سرمازدگی عایق بندی می شوند

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری رباط کریم از انجام اقدامات پیشگیرانه در جهت کاهش آسیب های احتمالی و سرمازدگی در فصل زمستان خبر داد .

مهدی عزیزی،مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری رباط کریم در گفت وگو با رباط نیوز گفت:  با توجه به سرد شدن بی سابقه هوا، شهرداری رباط کریم اقدام به پوشاندن درختان  و بوته های گل به وسیله پوشش نایونی و عایق‌بندی با گچ و آهک کرده است.

وی افزود : در حال حاضر درختان تزیینی بسیاری در بلوار های شهر وجود دارند که در صورت بروز سرمازدگی خسارات جبران‌ناپذیری به شهر و شهرداری وارد خواهد شد .

عزیزی تصریح کرد : در حال حاضر بیش از ۷۵۰۰ درخت و درختچه تزیینی در شرایطی که هزینه ی آنها حدود ۳ میلیارد تومان  منابع انسانی ، ابزار و درخت به شهر تحمیل خواهد نمود که با انجام این اقدامات امید است آسیب ها به حداقل برسد .

وی ادامه داد: سایر اقدامات در خصوص نحوه نگهداری درختان از قبیل هرس و سمپاشی درختان شهری در حال انجام می باشد .

علیرضا قمی، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری رباط کریم با اعلام خبر فراخوان تاکسی های مدل ۸۵ و پایین تر برای نوسازی گفت : با توجه به اینکه تاکسی‌های بیش از ۱۰ سال کارکرد برای تاکسیرانان صرفه اقتصادی نداشته و مسافران نیز تمایل کمتری برای سوار شدن به این خودروها دارند که سازمان تاکسیرانی اقدام به تعویض این تاکسی‌ها می‌نماید .

وی ادامه داد : این اقدام در جهت نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین جلوگیری از تحمیل هزینه‌های احتمالی به رانندگان به دلیل استهلاک خودروها در این سطح از فعالیت انجام می‌پذیرد .

رئیس سازمان تاکسیرانی خاطرنشان کرد : تاکنون بیش از ۲۵۰ مورد ثبت نام در این خصوص صورت گرفته و هماهنگی‌های لازم با شرکت های خودرو سازی جهت تامین این مقدار خودرو انجام شده است .

وی در پایان تصریح کرد : تحویل این خودروها با شرایط خوب و با اعطای تسهیلات بانکی کم بهره و اقساط بلند مدت انجام میشود که موجب کاهش فشار بر روی رانندگان خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *