صفحه گردان بدحجابی‌ها در ایران

 مسیح علی نژاد؛ دختری با روابط نامشروع که مدافع حقوق زنان است

مسیح علی نژاد،دختری که زندگی او دارای ابهام بوده و حالا به عنوان مدافع حقوق زنان سینه سپر کرده و نقش قهرمان قصه ها را بازی می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، در میان مردمان گذشته حجاب در بین زنان وجود داشته است اگرچه اصل حجاب مورد بی مهری و یا رفعت حاکمان گذشته قرار گرفته اما همواره این سنت برجایش استوار مانده و دلیل آن مردمان آن زمان ها بوده اند.

زنان ایرانی و اسلامی در گذر زمان پوششی کامل و محکمتر از زنان غربی داشته است که این امر نشان از آن داشته که مردان ایرانی نگاه مثبتی به حجاب داشته اند و تا به امروز این نگاه در میان آن ها باقی مانده است.

در دوره حکومتهای ایرانی ترکی که اغلب به غزنویان و سلجوقیان بر می گردد، زنان ایرانی از نوعی  مقنعه و چادر استفاده می کردند که تمامی سر را می پوشاند و نوعی دیگر از این مقنعه وجود داشت که تمام سر را می پوشاند و شانه ها و تمامی بدن نیز پوشانده می شد.

علاوه بر اینکه حجاب در دین مبین اسلام راوج داشت، در آیینهای مسیحیت و یهود نیز به گونه ای حجاب تبین و رواج داشت،در کتاب ویل دورانت آمده است که «ازدواج در سن ۲۰ سالگی اجباری بود، اما از دیدگاه مسیحیت که تجرد، مقدس شمرده شده است، جای هیچ شبهه‌ای باقی نخواهد ماند که برای از بین رفتن تحریک و تهییج، این مکتب، زنان را به رعایت پوشش کامل و دوری از آرایش و تزیین، به صورت شدیدتری فراخوانده است.

در انجیل نیز آمده که «… و همچنین زنان خویشتن را بیارایند به لباس مُزیّن به حیا و پرهیز، نه به زلف‏‌ها و طلا و مروارید و رخت گران‏بها، بلکه چنان‏که زنانی را می‏‌شاید که دعوای دینداری می‏‌کند به اعمال صالحه … ». (انجیل، رساله پولس به تیموناؤس، باب دوّم، فقره ۹ – ۱۵. )

حجاب و اثرات آن در تحکیم بنیان خانواده

خانواده مهمترین نهاد و اثرگذارین جز یک جامعه به حساب می آید، اگر بنیان یک خانواده دچار تزلزل شود گویا باید فاتحه آن خانواده راخواند و سلامت او را کنار گذاشت.

خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی جامعه انسانی است و تأثیر آن در نهادهای اجتماعی دیگر مثل نهاد آموزش و پرورش و نهاد حکومت و سیاست غیر انکار است.بنابراین ثبات و استحکام نهاد اجتماعی خانواده، در استحکام و استواری نهادهای دیگر جامعه نیز مؤثر خواهد بود.

اگر در جامعه حجاب کاملا رعایت گردد و رابطه جنسی تنها به رابطه زن و شوهری در محیط خانواده محدود گردد، جوانان با ازدواج به تشکیل خانواده تمایل پیدا می‌کنند و خانواده‌های تشکیل شده نیز ثبات و استحکام بیشتری نیز خواهند داشت و در نهایت بیشترین فایده و نفع نصیب خود زنان خواهد شد، چرا که با مستحکم شدن خانواده، بانوان از محبت و حمایت روحی و عاطفی همسران خود برخوردار خواهند شد.

اما در این بخش باید به موضوع نقش دشمنان انقلاب در ناآرامی‌های اخیر اشاره کرد، ناارامی هایی که به بهانه های مختلف از جمله حضور زنان در ورزشگاه، تبعیض جنسینی زنان در دانشگاه  در کشور رخ داده و موجب شده تا برخی از خود فروخته ها و عناصر ضد انقلاب آبروی ممکلت را به تاراج برده و به بهانه های گوناگون به خیابان ها بیایند.

دختران خیابان انقلاب یا خود فروخته‌های ۵۰هزار تومانی؟

درست اوایل دی ماه سال ۹۶ بود که طرحی به نام دختران خیابان انقلاب تهران کلید خورد، طرحی که طی آن دخترانی از جنس بدحجاب های جامعه روسری های خود را بر سر چوب کرده و به نشانه اعتراض به حجاب اجباری، شوهای بی حجابی را در خیابانهای تهران به راه انداختند، شوهایی که مردم نیز به آن واکنش نشان داده و فاعلان آن را مورد ذم قرار دادند.

«ویدا موحد» نخستین دختری بود که در خیابان انقلاب تهران به نشانه اعتراض روسری سفید بر سر کرده و این گونه به حجاب اعتراض کرد و پس از آن نیز چند فریب خورده دیگر وارد خیابانها شده و به طرق مختلف اعتراض کردند.

براساس آنچه در برخی فضاهای سیاسی کشور وجود دارد و مسئولان نیز اظهار کردند، این گونه حکایت می شود که این دختران با تنها ۵۰هزار تومان اقدام به کشف حجاب در خیابانهای تهران کرده اند.

عامل ایجاد تنش‌های اجتماعی در میان زنان!

اما مسیح علی نژاد نامی است که این روزها او را به نام چهارشنبه های سفید یا همان برداشتن حجاب اجباری می شناسیم،  نام او معصومه علی نژاد قمی است و در شهر بابل در شمال کشور متولد شده است، او خبرنگار خبرگزاری های ایلنا و روزنامه اعتماد ملی بود که در آخرین روزهای کاری و هنگامی که خبرنگار پارلمانی بود قصد سرقت برخی از اطلاعات محرمانه مجلس شورای اسلامی را داشت که این سبب اخراج وی از دنیای خبرنگاری بود.

علی نژاد پس از این رخداد به واسطه دوستانی که داشت از کشور خارج شد و به سرویس های اطلاعاتی و خبری بیگانه پیوست، تا جایی که آغوش رسانه های معاند از جمله صدای آمریکا و بی بی صدا و … برای وی باز شد و توانست به راحتی در آن ها به فعالیت خبری بپردازد.

اما در نشستی که وزارت امورخارجه آمریکا برگزار شد، مسیح علی نژاد با «کامبیز فروهر» خبرنگار ارشد بلومبرگ آشنا شد، کامبیز فروهر دوست پسر او بود و مسیح علی نژاد با اصراری که دوستانش داشتند نخواست با وی ازدواج کند و تنها به رابطه جنسی از نوع نامشروع با وی اکتفا کرد.

علی نژاد در زمانی که خبرنگار روزنامه اعتماد بود به همکاری با سران فتنه پرداخت و توانست به آنها نزدیک و نزدیک تر شود، مصاحبه هایی را با سیدمحمد خانمی انجام می داد و از برخی سران فتنه خط و خطوط می گرفت.

او در آن زمان اقدام به سیاه نمایی اوضاع کشور کرد و در همین روزنامه مردم را به دلفین های گرسنه تشبیه کرد و رییس جمهور وقت را نیز به مربی آن دلفین ها شباهت داد.

علی نژاد در اوج درگیری ها در کشور و خسارت برخی نابخردان فتنه گر به اموال عمومی کشور، سعی داشت با رییس جمهور وقت آمریکا اقای اوباما مصاحبه ای کند که گویا علی رغم خوش خدمتی های او به آمریکا، با قرار مصاحبه وی موافقت نشد و سرانجام به انگلستان برگشت و دوباره به زیر چترحمایتی الیزابت و روباه پیر برگشت کرد.

مسیح علی نژاد پس از ماجرای به راه انداختن چهارشنبه های سفید و تشویق زنان برای کشف حجاب در خیابانهای انقلاب، حالا به عنوان کارشناس حوزه زنان در شبکه های معاند کم و بیش سخنرانی می کند.

آخرین باری که وی را رسانه ها دیده ایم می توان به ماجرای پخش تصاویر مائده هژیری در رسانه های داخلی اشاره کنیم، مائده هژیری دختری است که چندی پیش در اینستاگرام اقدام به رقاصی کرده و پس ازشناسایی و دستگیری وی، اعترافات او در صداوسیما پخش شد که در این بین مسیح علی نژا  به عنوان سرمدار طرح مقابله با حجاب با این نوع برخورد به شدت مقابله کرد.

باید گفت مائده هژیری به عنوان یک رقاص در شبکه های اجتماعی که امروز به میدان اجتماعات افراد مبدل گشته اند رقاصی کرده است و طبیعتا برخوردی که برای رقاصی در فضای بیرون شامل یک فرد می شود را نیز می توان برای او در فضای غیر حقیقی اما حقیقی ایسنتاگرام متصور شد.

این را باید دانست که افرادی چون مسیح علی نژاد و تمامی کسانی که در شبکه های فارسی زبان در آن سوی مرزها قلم می زنند یا صحبت می کنند، به دنبال خیر و صلاح زنان و مردان این جامعه نیستند، آنها به دنبال اجرای پروژه سوریه سازی در ایران بوده تا بتوانند از ایرانی ناآرام، اهداف و مقاصد شومشان را روبه جلو برده و به ایرانی بدون اسلام برسند.

 

گزارش: مهدی امیری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *