دخالت اسراییل در انتخابات آمریکا

رییس حزب اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از دخالت این رژیم در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از آریا،”اسحاق هرتزوگ” رییس حزب “اتحادیه صهیونیست” روز دوشنبه با اشاره به پیشینه دخالت اسراییل در انتخایات آمریکا افزود، به تازگی اطلاعاتی بدست آمده است که نشان دهنده دخالت سران اسرائیل در انتخابات از طریق افراد نزدیک به آنها در ورای مرزها هستند.
رییس حزب اپوزیسیون رژیم صهیونیستی همچنین گفت، سران این رژیم از جمله نخست وزیر و افراد نزدیک به او تلاش می‌کنند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کرده و بر آن تاثیر بگذارند.
این در حالی است که ماه گذشته “دونالد ترامپ” و “هیلاری کلینتون” نامزدهای ریاست جمهوری امریکا در دیدار با “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر ادامه حمایت این کشور از رژیم اسراییل تاکید کردند.
کلینتون وعده داد که در مقابل تلاش‌ها برای غیرقانونی کردن رژیم تل‌آویو می‌ایستد.
ترامپ نیز به نتانیاهو قول داد ، در صورتی که در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به پیروزی برسد، وی بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت جدانشدنی اسرائیل به رسمیت خواهد شناخت.
کارشناسان بر این باورند که وعده نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا به اسراییل به این علت است که این موضوع را هزینۀ پیروزی در انتخابات می‌دانند.
براساس توافق ۱۰ ساله‌ای که جورج دابلیو بوش، رئیس‌جمهوری پیشین امریکا، با اسرائیل امضا کرده‌است، واشنگتن از سال ۲۰۰۷ سالانه سه میلیارد و صد هزار دلار به تل‌آویو کمک نظامی می‌کند.
این رقم به تازگی و برای دهۀ آینده به سه میلیارد و هشتصد هزار میلیون دلار افزایش یافته‌است.

 

 

منبع:آریا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *