معاون اقتصادی استاندار گلستان:

دبیرخانه بیابان زدایی گلستان تشکیل شود/جذب ۵ میلیارد تومان اعتبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با بیان اینکه دبیرخانه بیابان زدایی در گلستان تشکیل شود، گفت: پنج میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بیابان زایی در استان جذب شد.

به گزارش  رباط نیوز به نقل ازمهر، محمود ربیعی صبح دوشنبه در نشست هم اندیشی مقابله با بیابان زایی در استان گلستان، اظهار کرد: برای مقابله با بیابان زدایی در استان گلستان نباید به برگزاری همایش‌ها اکتفا کنیم و نیاز به تشکیل دبیرخانه است تا در طول سال فعالیت انجام شود.

وی افزود: تمامی دستگاه‌ها باید در حمایت از دبیرخانه کمک حال باشند تا این پروژه به نتایج خوبی ختم شود و جلوی افزایش بیابان در استان گلستان را بگیریم.

وی ادامه داد: به عقیده من این اراده برای مقابله با بیابان زایی در استان گلستان وجود داد و باید جامع و کامل شود تا برای مقابله با آن تلاش کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با بیان اینکه گلستان بهره ای از شمالی بودن خود نبرد است، گفت: نتوانستیم از دریا، گردشگری، زمین‌های کشاورزی و … بهره‌ای ببریم و از امکانات و استعدادهای طبیعی شمال کمترین استفاده را کردایم.

ربیعی تصریح کرد: بیابان زایی موجب مهاجرت اجباری می‌شود و باید شرایطی فراهم شود تا از مهاجرت مردم به استان های دیگر جلوگیری کنیم.

وی اضافه کرد: باید به تغییر کاربری‌ها، استفاده از مرتع، تاکید بر استفاده از مطالعات سند آمایش سرزمین و … نگاه ویژه و مجدانه ای داشته باشیم تا با بیابان زایی مقابله کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با بیان اینکه پنج میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بیابان زایی جذب شده، اظهار کرد: باید از اعتبارات استانی هم کمک بگیریم تا نقشه راه مقابله با بیابان زایی به درستی دنبال شود.

ربیعی افزود: بیابان زایی مانند زلزله خاموش است که به مرور زمان انسان را از بین می‌برد و مردم هم باید با این زلزله خاموش مقابله کنند.

وی یادآور شد: بیابان زایی با اقتصاد مقاومتی هم رابطه مستقیم دارد و به نوعی مقابله با اقلیم ناهنجار و شرایط بد آب و هوا است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *