دانشجوی موفق رباط کریمی در کنکور؛ به دنبال ایجاد یک فرصت شغلی برای مردم هستم/ بارهاقصد ترک تحصیل داشتم

سینا کاظمی، دانشجوی موفق رباط کریمی در کنکور سراسری ارشد در کشور توانست رتبه ۸۸ را کسب کند و این یک افتخار برای مردم رباط کریم به شمار می آید.

پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، درنظر دارد تا با جوانان و نخبه های شهرهای رباط کریم، پرند و نصیرشهر مصاحبه کند، سینا کاظمی یکی دیگر از جوانان رباط کریمی است که توانسته در عرصه تحصیل خوش بدرخشد، در ذیل مصاحبه خبرنگار ما با این جوان را بخوانید:

سینا کاظمی، دانشجوی موفق رباط کریمی در کنکور سراسری ارشد در کشور توانست رتبه ۸۸ را کسب کند و این یک افتخار برای مردم رباط کریم به شمار می آید.

او  متولد چهارم تیرماه سال ۱۳۷۲ شهر کرمانشاه است و می گوید: از دو سالگی وارد شهر رباط کریم شدیم و زندگی را در این شهر آغاز کردیم.

photo_2016-08-29_12-29-00

او گفت: در دبیرستان رشته تجربی را دنبال کردم و آن هم به دلیل علاقه شخصی ام بود، در آن دوران به هیچ وجه درس خوان نبودم و فقط واحدها را پاس می کردم.

وی ادامه داد: سال ۹۱کنکور تجربی دادم نتیجه ای که میخواستم کسب نکردم و همزمان در آن سالدرکنکور آزاد ریاضی شرکت کردم که رشته  صنایع پرند را انتخاب کردم.

کاظمی بیان کرد: با توجه به اینکه در ابتدای ورود  به رشته، درس های تخصصی نداشتیم،  انتخاب فقط بخاطر و یکی از دوستانم بود و حتی قصد ترک تحصیل هم داشتم اما به مرور با رفتن بهترم بالاتر و آشنا شدن با دروس تخصصی و اساتید خوبی که بسیار راهنمایی کردن علاقه خاصی به این رشته پیدا کردم و احساس کردم این همون چیزیه که من میخواهم به همین سبب از همان ترم ۴با خودم عهد کردم که عدم موفقیت تو کارشناسی را جبران کنم ،تمام تلاش انجام بدم تا در یک دانشگاه با برند مطلوبتر تحصیل کنم.

وی با اشاره به وضعیت این رشته و بازار کار آن، اظهار کرد: صنایع رشته تا۲۰ سال گذشته رشته ناشناخته ای بود شاید الان هم خیلی ندانند چی هست، مهندسی صنایع در هر صنعتی چه تولیدی و چه خدماتی، به دنبال بهینه سازی خروجی واحد صنعتی از نظر کیفیت و رضایت مندی مشتری است، همچنین این رشته به دنبال کاهش هزینه تولید در افزایش سود بدون کاهش است، درنتیجه زمینه کاری این رشته بسیار گسترده است.

این جوان موفق اضافه کرد: راستش اولین چیزی که میتواند انسان را سرپا نگه دارد مصمم بودن در هدف است، من واقعا با کنکور هدفم صرفا حفظ دروس نبود سعی میکردم  با کتاب ها زندگی کنم، از هیچ مطلب و نکته ریزی چشم پوشی نمی کردم، بحث مطالعه و برنامه ریزی عامل مهمی است اما من مهم ترین عامل را روحیه و استقامت میدانم، خود من بارها تو سال کم می اوردم، واقعا حجم درسا بالا بود  اما ارتباط عمیق با خدا و حمایت خانواده ام و دوستام باعث میشد هر جا که خسته می شدم، خستگی رو فراموش میکردم و دوباره با انگیزه خیلی بیشتر شروع می کردم.

photo_2016-08-29_14-06-54

کتابخانه‌ها امکانات آنچنانی ندارند

وی از هدفش در آینده گفت و ابراز کرد: هدفم اول تحصیل در یه دانشگاه خوب و افزایش سطح علمی و اینکه بتوانم هم عنصر خوبی برای جامعه و شهرم باشم و هم بتوانم پیش خانواده سرم را بالا نگه دارم، هیچ وقت هم با رسیدن جا و پست و مقام سیر نخواهم شد و قصد دارم تا جایی که توان دارم ادامه بدم، همچنین دوست دارم یک صنعت کوچک راه بیاندازم و بتوانم چند نفری را مشغول به اشتغال کنم وحقوق خودم را به جامعه ام ادا کنم.

کاظمی در پایان خاطرنشان کرد: حرف آخر اینکه از خانواده، دوستان و اساتید خیلی تشکر میکنم که واقعا حمایتم کردم و از مسولین شهر واقعا تقاضا میکنم که به دانشجوها بیشتر توجه کنند به ویژه اعضا کتابخانه که واقعا حتی حداقل امکانات رو ندارند و با دشواری درس میخوانند و ارزوی موفقیت میکنم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *