خطیب جمعه رباط کریم: تهدید به تحریم دیگر کارآیی ندارد/ ۱۳ آبان‌ماه روز به یادماندنی در تاریخ سیاسی کشور

امام جمعه رباط کریم گفت: دولت دکتر روحانی می گوید که دیگر تحریمی نیست که امریکا انجام نداده باشد این یعنی امریکا شکست خورده و ایران ما دربرابر تهدیدات دشمنان ایستاده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که با حضور آحاد مردم خداجو در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به حرکت کاروان اسرا در کربلا، اظهار کرد: کاروان اسرا تاثیر بسزایی بر ترویج فرهنگ عاشورایی گذاشتند در میان این کاروان حضرت زینب کبری (س) با خطبه هایی که خواندند مردم را روشن ساختند.

وی ادامه داد: از حواث عاشورا و ظلم هایی که خاندان معاویه بر اهل بیت(ع) وارد کردند بردن زنان و کودکان به دشت کربلا برای این بود که این حادثه به خاطرات سپرده نشود.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به مراسم با شکوه اربعین آن را دستاوردی از حسینی بودن مسلمانان خواند و گفت: این مراسم تجلی اتحاد مسلمانان را به دشمنان نشان داد، رسانه های پوچ دشمنان چشمانشان را بسته بودند از انعکاس این مراسم با شکوه و در همین حال بود که حکومت نژاد پرست نیجریه ۵۰ نفر از شیعیان حسینی را به شهادت رساندند که باید چنین حرکاتی را محکوم کرد.

خطیب جمعه رباط کریم در بخش دیگری از سخنانش در ظهر روز جمعه، با مهم خواندن ۱۳ آبان ماه در تاریخ سیاسی ایران، تأکید کرد: در طول این ۴۰ سال روز به روز دشمنی امریکا با ایران بیش تر شده است، اخرین اقدام آنها نیز تحریم است که این موضوع تازه ای نیست و هدف انها این بود که با فاصله انداختن میان مردم و حکومت مردم را به خیابان ها بکشند و اشوب ایجاد کنند ولی شکست خوردند.

وی تصریح کرد: دولت دکتر روحانی می گوید که دیگر تحریمی نیست که امریکا انجام نداده باشد این یعنی امریکا شکست خورده و ایران ما دربرابر دشمنان ایستاده، در مقابل متاسفانه برخی از مردم خواسته و ناخواسته در میدان دشمن قرار گرفتند اما این موضوع هم پایان یافت و دروغ های دشمن از جمله قحطی پایان یافت .

حجت الاسلام ترابی بابیان اینکه ما هیچ خواسته ای از حکام عرب منطقه نداریم خاطرنشان کرد: این سران نباید از پشت به فلسطین ضربه بزنند اقدامات عمان از پذیرش نتانیاهو و صحبت های شیخ عمان متعجب برانگیز است و اقدام حکام امارات را بر مذاکره با وزیر ارتباطات اسرائیل و پذیرش کاروان ورزشی اسرائیل را اقدامی صهیونیستی و امریکایی باید دانست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *