رباط نیوز

شهردار رباط کریم: آتش نشانی به دو خودروی دیگر مجهز شد

شهردار رباط کریم از خرید دو دستگاه خودرو اطفاء حریق و امداد نجات با تجهیزات کامل در راستای تقویت زیرساخت های ایمنی و لجستیکی در شهر خبر داد.

مسعود مختاری با بیان اینکه تجهیز سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر رباط کریم یکی از اولویت های شهر می باشد ، گفت : این اقدام به منظور توسعه امکانات آتش نشانی با توجه به تاسیس دو ایستگاه در دو سال اخیر و استقرار کافی تجهیزات در ایستگاه های مختلف شهر به منظور تسریع در رسیدن به محل های آسیب دیده امری بسیار ضروری بوده و با خرید دو دستگاه خودرو آتش نشانی دو ایستگاه شماره ۵ و مرکزی تقویت شد.

وی افزود : هم اکنون ۷ خودرو آتش نشانی در شهر مستقر است و بیش از ۶۰ نفر در واحد های مستقر در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند .

مختاری تصریح کرد : استقرار تجهیزات کافی و استقرار آن ها با فواصل مناسب از آموزه های اصلی پدافند غیر عامل و بهبود اثر بخشی مدیریت بحران است .

وی ادامه داد : این خودرو‌ها مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین وسیله برای مبارزه اساسی با آتشسوزی محسوب می‌شود و اصلیترین وسیله اطفای حریق سازمانهای آتشنشانی، مستقر در سکونتگاههای انسانی، اعم از شهر‌ها، شهرک‌ها و روستا‌ها، را تشکیل می‌دهد، از این نظر به خودروی آتش نشانی شهری نیز مشهور است.

شهردار رباط کریم در پایان تصریح کرد : هدف تقویت بنیه پیشگیرنده جهت حفظ جان و آرامش شهروندان است و تلاش می گردد همواره با نیاز سنجی و شناسایی کاستی ها با سرعت هرچه بیشتر و تا آنجا که شرایط اجازه می دهد نسبت به قویتر شدن زیر ساخت های ایمنی و لجستیکی اقدامات لازم و کاربردی را به عمل آوریم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *