خروج چهارهزار غیر نظامی از غوطه شرقی

از صبح امروز تا کنون بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ غیر نظامی از طریق گذرگاه منتهی به اردوگاه الوافدین از غوطه شرقی خارج شدند.

به گزارش رباط نیوز، یگانهای ارتش سوریه از صبح امروز جمعه در حال تأمین امنیت مسیر خروج صدها غیر نظامی از غوطه شرقی هستند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این افراد در نور شمالی غوطه از طریق گذرگاه امن منتهی به اردوگاه «الوافدین» از این منطقه خارج شدند.

خبرنگار سانا گزارش داد که این خروج همچنان ادامه دارد و تا لحظه تنظیم خبر حدود چهار هزار و ۳۰۰ غیر نظامی از غوطه شرقی خارج شده‌اند.

ارتش سوریه به همراه هلال احمر این کشور و استانداری ریف دمشق در حال ارائه کمکهای اولیه و مواد غذایی به افراد غیر نظامی هستند که از غوطه خارج شده‌اند.

همچنین روز گذشته بیش از ۶ هزار غیر نظامی از طریق این گذرگاه از غوطه خارج و وارد اردوگاه الوافدین شدند و با همکاری استانداری ریف دمشق و هلال احمر سوریه به منطقه «عدرا البلد» انتقال یافتند.

طی روزهای گذشته هزاران غیر نظامی که در بند تروریستها بودند، از طریق گذرگاههای «جسرین و حموریه» و گذرگاه منتهی به اردوگاه الوافدین از غوطه شرقی خارج شدند.

شمار زیادی از این افراد در مراکز موقت واقع در « الدویر، النشابیه، نجها و الحرجله» مستقر شدند و برخی از افراد غیر نظامی نیز نزد نزدیکان خود در دمشق رفتند.

وزارت دفاع روسیه نیز صبح امروز جمعه اعلام کرد که به توافقی دست یافته اند که بر اساس آن تروریستهای جبهه احرار الشام به همراه خانواده هایشان از شهر «حرستا» خارج و به ادلب منتقل خواهند شد.

مرکز مصالحه روسیه در سوریه گفت که این توافق پس از مذاکره با سرکرده های جبهه احرار الشام حاصل شده است.

روز گذشته نیز ۱۸۹۵ فرد مسلح به همراه خانواده هایشان از حرستا خارج و به ادلب منتقل شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *