حوزه های علمیه بازوان ائمه جمعه

امام جمعه پرند گفت:حوزه های علمیه بازوان ائمه جمعه برای خدمت به مردم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رباط نیوز، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه پرند با اشاره به اوضاع نابسامان فرهنگی در برخی مناطق ستان تهران و شهر پرند اظهار کرد: اگر وضعیت فرهنگی رسیدگی نشود آتش زیر خاکستر است و باید هرچه زودتر در راس مسئولان فرهنگی و عزیزانی که دستی بر آتش دارند همت و تلاش جدی بفرمایند.

وی افزود: برخی ناهماهنگی‌های بین خود مجموعه فرهنگی باعث مشکلات فرهنگی می‌شود و اگر در همه ابعاد همدل نباشیم نمی‌شود کار فرهنگی تاثیرگذار به تعبیر مقام معظم رهبری انجام داد.

حجت‌الاسلام کاظمی ادامه داد: فقط نباید به ابعاد سیاسی و امنیتی شهرها توجه کرد بلکه مسائل فرهنگی و اجتماعی هم دقت‌نظر داشت، سطح تحصیلات و علم ائمه جماعات مساجد، دوستان حوزه‌های علمیه و متولیان فرهنگی به نسبت جامعه باید در شرایط مطلوبی قرار گیرد تا کارکرد فرهنگی خود را داشته باشد.

این مسئول تصریح کرد: حوزه‌های علمیه در مسیر خدمتگذاری ستادنمازجمعه و دفاتر ائمه جمعه به مردم می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و بازوان ما هستند، در راه رشد سطح فرهنگی شهر پرند برنامه‌ریزی شده است تا دوره مناسبی برای فعالین و علاقه‌مندان حوزه فرهنگی برگزار شود که به کمک‌های حوزه علمیه برای کیفی‌تر برگزار شدن این دوره آموزشی نیاز داریم.

امام جمعه پرند در پایان با اشاره به برخی نارسایی‌ها موجود در این شهر گفت: مردم خوبی داریم ولی نارسایی‌های ساختاری و اداری بسیار در این شهر موج می‌زند که باید حل شود البته با توجه به همه نارسایی‌ها به همت هیئتهای مذهبی ان‌شاالله اولین کار فرهنگی بزرگ شهر پرند را با اجرای طرح اطعام‌دهی غدیر با طبخ و توزیع بیش از ده هزار پُرس غذای نذری در جوار بارگاه شهدای گمنام شهرک آفتاب برگزار خواهیم کرد تا مسیر وحدت و همدلی بیشتر محیا شود.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.