حناچی به خاطر پروژه های محله محور تذکر گرفت

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران به لزوم ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی تاکید کرد و به همین دلیل به شهردار تهران تذکر داد.

به گزارش رباط نیوز، مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در صحن علنی شورای شهر تهران در تذکری گفت: یکی از انتظارات مردم از شورای شهر، تلاش در مسیر بهبود کیفیت زندگی و ایجاد زمینه مشارکت شهروندان در اداره امور محلات شهر است.

وی افزود: بر همین اساس شورای پنجم با درک صحیح این مسئله تلاش کرد تا گام هایی در مسیر «بودجه ریزی مشارکتی» و ارتقاء نقش مردم در بودجه ریزی را برای جامه عمل پوشاندن به هدف «بودجه برای مردم» بردارد.

فراهانی خاطر نشان کرد: در این مسیر تبصره ۴۱ در متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران با رای اعضاء شورا به تصویب رسید و شورای شهر تهران مصوب کرد تا «با استفاده از ظرفیت و توان شورایاران منتخب در بودجه‌ریزی برای حل مشکلات محله، مبلغ هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد ریال از محل ردیف اعتباری جدید با عنوان «اعتبارات توسعه محلی» جهت اجراء پروژه‌ها و فعالیت‌های تملک دارائی‌های سرمایه‌ای کوچک مقیاس موثر در حل مشکلات محله و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان را با اخذ نظر شورایاران محله در اجرای سند توسعه محله هزینه کند.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری مکلف است صورتجلسه تعیین و انتخاب این پروژه ها را به ستاد هماهنگی شورایاری ها و کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

وی افزود: اکنون علی رغم پایان سال مالی و خاتمه اجرای بودجه سال ۱۳۹۸ و انتشار اخباری در خصوص افتتاح برخی از پروژه های محلی که از این محل تامین اعتبار شده اند، متاسفانه صورتجلسات مربوط به تعیین و انتخاب این پروژه ها به شورا ارائه نشده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: این عدم اقدام می تواند زنگ خطری باشد بر نادیده گرفتن و بی توجهی به نظرات شورایاران؛ بر همین اساس و به منظور تاکید بر استفاده از این ظرفیت در مسیر تحقق تهران شهری برای همه درباره « ارائه صورتجلسه تعیین و انتخاب پروژه های توسعه محلی متضمن نظر شورایاران محلات با استناد به تبصره ۴۱ (الحاقی) متمم بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری تهران » به شهرداری تهران تذکر می دهم.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *