حمایت مجدد نتانیاهو از حمله آمریکا به سوریه

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه بار دیگر از اقدام نظامی آمریکا در سوریه حمایت کرد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه بار دیگر از اقدام نظامی آمریکا در سوریه حمایت کرد.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» نتانیاهو با متهم کردن دولت سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی، همکاری آمریکا و روسیه برای از بین بردن این تسلیحات را خواستار شد.

نتانیاهو در نشست امروز کابینه اسرائیل گفت: «تعهد بین‌المللی در این زمینه وجود دارد که قدمت آن به سال ۲۰۱۳ بر می‌گردد تا بدین وسیله تمام جنگ افزارهای شیمیایی سوریه پاکسازی شوند. همانطور که شاهدیم این امر به طور کامل اجرا نشد. ما اینک به جامعه بین‌المللی در زمینه همکاری در این باره و خاتمه دادن به فرآیند ساخت سلاح شیمیایی در سوریه تاکید می‌کنیم. این فرصتی برای همکاری آمریکا و روسیه در این حوزه است.»

وی در ادامه بر حمایت کامل تل‌آویو از حملات موشکی آمریکا علیه پایگاه هوایی نیروهای دولتی سوریه تأکید کرد و مدعی شد که حملات آمریکا به دلایل اخلاقی و به دنبال مشاهده وضعیت دردآور شهر ادلب بوده است.

نتانیاهو پیش از این تنها ساعاتی بعد از حمله آمریکا به سوریه هم با صدور بیانیه‌ای از این حمله استقبال کرده بود. وی در بیانیه‌ای نوشته بود: «اسرائیل از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا کاملا حمایت می‌کند.»

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *