حضور کامل پلیس در مناطق زلزله‌زده

فرمانده ناجا با بیان این مطلب که استقرار نظم و امنیت در مناطق زلزله‌زده وظیفه ناجا است، گفت: مأموران پلیس راه در مسیر مناطق زلزله‌زده برای روانسازی جریان ترافیک حضور فعال دارند.

به گزارش رباط نیوز،سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی برای بازدید از مناطق زلزله‌زده و بررسی میدانی وارد کرمانشاه شد.

در این سفر سردار ساجدی‌نیا معاون عملیات ناجا،‌ سردار کرمی فرمانده یگان‌ویژه ناجا و جمعی دیگر از فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی، فرمانده ناجا را همراهی کردند.

سردار اشتری در خصوص امدادرسانی مأموران ناجا اظهار داشت: دقایقی پس از وقوع حادثه، مأموران پلیس در محل حاضر و همچنین تعدادی از گردان‌های یگان ویژه نیز برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان،‌ شب گذشته به محل اعزام شدند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: وظیفه ناجا استقرار نظم و امنیت در محل‌های زلزله‌زده است؛ همچنین مأموران پلیس راه در خصوص روانسازی مسیر و کنترل جاده‌ها به جدّ مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: پلیس برای کمک‌رسانی به مصدومان این حادثه از تمام ظرفیت‌های خود استفاده خواهد کرد؛ بدین منظور مراکز درمانی، بیمارستانی و بهداری ناجا نیز برای پذیرش مصدومان بسیج شده‌اند.

وی گفت: بالگردهای هواناجا و پرنده‌های موجود در این نیرو نیز برای امدادرسانی و کمک به مصدومان وارد عمل شدند.

سردار اشتری ابراز امیدواری کرد: تا ساعاتی آینده نظم خاصی در مناطق زلزله‌زده حاکم شده و مردمانی که مصیبت از دست دادن عزیزانشان را دارند، نگرانی دیگری در خصوص امنیت نداشته باشند.

این مقام ارشد نیروهای انتظامی در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مناطق زلزله زده اعلام کرد: ساعات اولیه روز و صبح وضعیت ترافیکی سنگینی را شاهد بودیم اما خوشبختانه با حضور همکاران پلیس راه و افزایش مأموران، در این مسیر توانستیم روانسازی محور را داشته باشیم و خوشبختانه مشکل خاصی نداریم.

وی به هموطنان توصیه کرد که از سفرهای غیرضروری به مناطق زلزله‌زده بپرهیزند و اجازه دهند تا دستگاه‌های خدمت‌رسان هرچه سریع‌تر در محل حاضر شده و به امدادرسانی مشغول شوند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *