حضور پرشور مردم در نمازجمعه سراسر کشور برای حمایت از عفاف و حجاب اسلامی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه روز ملی عفاف و حجاب با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد عفاف و حجاب به‌عنوان صدف و سنگر حمایت از حقوق بانوان و حفظ کرامت، شرافت انسانی این گوهر الهی است.

به گزارش رباط نیوز به نقل از قرچک آنلاین ;شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه روز ملی عفاف و حجاب با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد عفاف و حجاب به‌عنوان صدف و سنگر حمایت از حقوق بانوان و حفظ کرامت، شرافت انسانی این گوهر الهی است و دختران و زنان محجبه و عفیف سنگربانان کرامت، شرافت، عفت و اخلاق عمومی در سطح جامعه و مدافعان اصلی کیان و بنیان نهاد خانواده در جامعه اسلامی هستند.

بیست و یکم تیرماه مصادف با روز ملی عفاف و حجاب فرصتی است مغتنم تا با تبیین و بازاندیشی در خصوص اهمیت، جایگاه وگوهر وجودی زنان و دختران و بررسی ابعاد، زوایا و محسنات حجاب برتر و عفت عمومی ؛  جامعه را برای حضور زنان و دختران امن کرده و از کرامت ، شرافت و عظمت وجود آنان حفاظت و حراست شود.

دین مبین اسلام و شارع مقدس با شناخت و توجه به تمام ابعاد و زوایای وجودی زن و حساسیت‌های بیشمار برای این گوهر ناب الهی با قرار دادن حجاب و پیشه‌کردن عفت به دنبال مصونیت زن و نه محدودیت او در بطن جامعه از شر ناپاک‌دلان و ناپاک‌دیدگان است تا از این رو گوهر حقیقی زن در صدف حجاب او مصون از هر گزندی مانده تا او هم بتواند همانند مردان استعدادهای بالقوه خود را بالفعل بدل ساخته و همچون مردان مراحل رشد و تکامل وجودی خود را طی کند و در این مسیر بهترین الگوها و نمونه‌های برتر را از زنان به جامعه و نسل‌های بشر معرفی کرده است.

یکی از بارزترین و برترین نمونه‌های آن حضور حضرت خانم فاطمه‌الزهرا و حضرت زینب کبری(سلام‌الله علیهما) است که بایستی دختران و بانوان ما با تأسی به این ذوات مقدسه و الگوهای برتر ،  مسیر درست رشد و کمال خود را پی بگیرند.

و در این میان ما در میان مادران صبور، دختران و همسران فداکار خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس کم نداریم بانوانی که با صلابت، شجاعت و عفت مثال‌زدنی خود و با تأسی به بانوان بزرگ اسلام در عرصه مختلف خوب درخشیدند و با فداکاری ، صبر و وفاداری خود زینب‌وار زیسته و به وظیفه زینبی خود عمل کردند.

کم نیستند بانوان محجبه‌ای که با اقتدار کامل در عرصه مختلف علمی، عرصه‌های گوناگون ورزشی، هنری، اجتماعی حاضر شده و صاحب درجات برتر و نشان‌های ملی و جهانی غرورانگیزی شدند.

اما اینک پس از گذشت سی و پنج سال از پیروزی انقلاب اسلامی و از بین‌بردن رژیم فاسد طاغوتی ستمشاهی ، دختران و بانوان ایران اسلامی با باز شناخت و بازآفرینی الگو حقیقی یک زن مقتدر، کامل و عفیف در عرصه‌های گوناگون نظام گام نهاده و همدوش مردان بلکه در پاره‌ای از موارد جلوتر از آنان حضوری موفق و چشمگیر در عرصه‌های مختلف اجتماعی ـ سیاسی و اقتصادی داشته و با حضور در عرصه‌های گوناگون جامعه و قبول مسئولیت‌های خطیر و سنگین نسبت به برداشتن بار امانت این انقلاب اسلامی مجاهدت‌ها کرده و با حضور در ادوار مختلف انتخابات ، شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌های عمومی و ملی، حضور جدی در اقامه نماز در مساجد و مصلی‌های نماز جمعه در سراسر کشور با حجاب کامل و عفاف برتر سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی را به نمایش درآورند.

حال در جمعه پیش روی (بیستم تیرماه) مصادف با سیزدهمین روز از ماه ضیافت الهی ـ رمضان المبارک ـ دختران و بانوان محجبه و عفیف ، همپای مردان جامعه، بار دیگر با حضور گسترده، معنادار و معنوی خود در سنگرهای نماز جمعه در مصلی‌های نماز جمعه سراسر کشور و با پیوستن به صفوف فشرده و به هم پیوسته نماز جمعه ، از حجاب و عفاف حمایت کرده و از هرگونه بی‌بندوباری و سبک زندگی غربی و سیاست‌های استکباری اعلام بیزاری می‌کنند.

پایان خبر/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *