حجت الاسلام صابری اراکی: آقایان صداوسیما شهدا را یاد کنید نه ورزشکاران و بازیگران را/دختران چادری عرصه را ترک نکنند

حجت الاسلام اراکی گفت: اگر امروز دختران و زنان چادری در جامعه حضور یابند دیگر هیچ دختری نمی تواند بدون حجاب به خیابان بیاید، ما عرصه را خالی کرده ایم، متاسفانه کار به جایی رسیده که از بازیگران و ورزشکاران امضا می گیرند؛ باید بگویم برخی ها لیاقت ندارند که صدا و سیما بزرگشان کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی رباط نیوز، حجت الاسلام اراکی در یادواره ۵۲۰ شهید شهرستان که دقایقی پیش در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، ابراز کرد: این شهدایی که رفتند سن و سالی نداشتند و جانشان را دادند تا مملکت بماند.

وی ادامه داد: متاسفانه شهدا جایی در صدو سیما و رادیو ما ندارند، برنامه ای چون نود و توجه به ورزشکاران بیشتر از شهدا مورد توجه قرار‌گرفته و این می شود که شهدا مظلوم هستند.

این خطیب توانا با تأکید بر حفظ روحیه ایثار و شهادت در جامعه، ابراز کرد: نکند سنگر درست کنیم و یادواره شهدا بگیریم اما راه عبودیت شهدا را نرویم. این شهدا بنده بودند و تنها عابد نبودند.

وی یادآور شد: شهدا قاموس بندگی را داشتند و به واقع بنده خدا بودند و این شد که راه عبودیت را انتخاب و ازجانشان گذشتند.

حجت الاسلام صابری اراکی تأکید کرد: اگر می بینید کاسبی نماز می خواند به خاطر ان است که او بنده خدا نیست و تنها نماز می خواند.

وی ابراز کرد: ما باید به نقطه بندگی برسیم، امروز باید کرسی آزاد اندیشی در صدا و سیما باشد،آن دختری که با حجاب مشکل دارد بیاید و دلایلش را بگوید تا دیگران بدانند هیچ دلیلی بر بی حجابی نیست.

وی با انتقاد از برخی هنرمندان، خواستار توجه جدی به موضوع شهادت شد و  ادامه داد: محسن حججی سر داد و شهید شد اما خانم هنرمندی در توییتر نوشت اگر ما  نخواهیم برای حجاب شهید بدهیم کجا برویم. آقای رسایی پاسخ زیبایی دادند و گفتند بروید در جهاد نکاح ثبت نام کنید.

این مبلغ دین عنوان کرد رهبری فرمودند اگر ما در عراق نبودیم باید با داعش در کرمانشاه می جنگیدیم، متاسفانه جوان ما در آن سوی مرزها جان دادند تا مملکت اسلامی در آسایش بماند اما برخی ها در داخل بر طبل ناسازگاری کوبیدند و مدافعان حرم را زیر سوال بردند، این واقعا جای تأسف دارد.

وی به برخی از خصوصیات شهدا پرداخت و ابراز کرد: شهیدی که پایش آویزان بود در جبهه گفت که چطور نماز بخوانم، تیمم کنم یا…، اما می بینیم در جامعه امروزی جوانانی هستند که نماز را رها کرده و از خدا فاصله گرفته اند.

حجت الاسلام صابری اراکی در بخش دیگری از صحبت هایش با انتقاد برخی  از آداب و رسوم های اشتباه درباره ازدواج؛ خاطرنشان کرد: امروز دخترانی هستند که حتی تار مویشان را نامحرم را ندیده اما به خاطر آن که نمی توانند جهیزیه تهیه کنند در کنج خانه مانده اند. این درد جامعه است و آن طرف دخترانی ازدواج می کنند و سریعا طلاق می گیرند.

وی ابراز کرد: انتقال فرهنگ شهدا باید به گونه قوی تر باشد؛ در تمام اماکن این نام شهدا و آنالیز کردن جامعه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: اگر امروز دختران و زنان چادری در جامعه حضور یابند دیگر هیچ دختری نمی تواند بدون حجاب به خیابان بیاید، ما عرصه را خالی کرده ایم، متاسفانه کار به جایی رسیده که از بازیگران و ورزشکاران را امضا می گیرند؛ باید بگویم برخی ها لیاقت ندارند که صدا و سیما بزرگشان کنند. قوی ترین مردان ایران زنان و مردان شهید و خانواده شهدا هستند.

وی درپایان یادآور شد: اگر امروز از خانواده شهید امضا نمی گیرند ما مقصریم. باید از آن زن شهیدی تقدیر کرد که فرزندان خردسالش را به دکتر و مهندس‌های جامعه تبدیل کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *