در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم مطرح شد؛

حال نامساعد ویترین مغازه‌ها در رباط کریم/ تلویزیون شهری هیچ کارآیی ندارد

در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم بر موضوعاتی از جمله مناسب نبودن وضعیت حجاب در برخی ویترین‌ها و عدم کارآیی تلویزیون شهری در رباط کریم تأکید شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی رباط نیوز، نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رباط کریم ظهر امروز در دفتر امام جمعه رباط کریم و با حضور تمام اعضا برگزار شد.

در این نشست، حجت الاسلام ترابی، امام جمعه رباط کریم در جلسه شورای فرهنگ و عمومی شهرستان رباط کریم با مهم خواندن نقش این شورا در تبیین و سیاست گذاری فرهنگی در جامعه، ابراز کرد: مهندسی رفتارها در سطح جامعه یکی از وظایف ما است، این مهندسی به رفتارها منجر می شود و این شورا به رفتار انسانها شکل مطلوب می دهد.

وی ادامه داد: فرهنگ جهت دهی به هویت و رفتار انسانها است، دشمنان در تهاجم فرهنگی می خواهند تغییر فرهنگها را ایجاد کنند، دشمن برای افراد برنامه دارد و در موضوع رسانه ورود پیدا کرده است و امروز فرهنگ عمومی نیز بیش از هر زمانی در خطر است و باید برای بقای آن تلاش کرد.

حجت الاسلام ترابی با انتقاد از برخی رفتارها و پوشش‌های افراد، اظهار کرد: نوع پوشش و عادتها، بی احترامی به والدین و بزرگترها نباید دستخوش تغییرات باشد.

ترویج ازدواج آسان در رباط کریم

وی ادامه داد: متاسفانه تغییر فرهنگ‌ها سن ازدواج بالا را بالا برده و  دیگر ازدواج ساده برگزار نمی شود، بلکه عیانی شده و مهریه ها بالاتر رفته است.

امام جمعه رباط کریم با بیان اینکه طلاق مبغوض ترین حلال ها ست، عنوان کرد: در گذشته اگر کسی طلاق می گرفت این را تا مدتها پنهان می کردند اما امروز حتی جشن طلاق می گیرند که باید در راستای ازدواج آسان گام برداشت.

سیدمهدی ساداتی فرماندار رباط کریم نیز ضمن قدردانی از مردم و مسئولان، حضور مردم و دانش آموزان را در ۱۳ آبان حماسه ای بزرگ خواند و گفت: مردم دیروز ثابت کردند که دست از انقلاب بر نمی دارند و بار دیگر حماسه آفریدند.

وی ادامه داد: هفته فرهنگی شهرستان را از ۲۹ آبان تا پنجم را داریم که آنچه را به نشاط مردم کمک می کند را فراهم می کنیم.

وعده‌های دورغ به مردم ندهید

فرماندار رباط کریم با انتقاد صریح از برخی‌ها که وعده دروغ به مردم می‌دهند، تصریح کرد: برخی از دوستان وعده‌های انچنانی به مردم ندهند، ساختار ها مشخص است و باید در راستای قانون حرکت کرد و نباید وعده و وعیدهایی دارد که توان اجرایی شدن آن را نداریم.

در ادامه نیز سیدمحمد میرزمانی شهردار رباط کریم گفت: در شهرهای مثل رباط کریم فرهنگ ها بر فرهنگها اضافه می شود.  باید از ظرفیت دانشگاه ها و استادان دانشگاه برای پیشبرد اهداف فرهنگی بهره گیری کرد.

سرگرد ایلکا فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم نیز در بخش پایانی این نشست، از وضعیت ویترین برخی اماکن تجاری انتقاد کرد و گفت: اگر نگاهی به شهر بیاندازیم می بینیم ویترین پاساژ و اماکن تجاری در شأن خانواده‌ها نیست، باید به این ویترین‌ها توجه شود و نگذاشت هرچه دلشان می خواهد پشت ویترین بگذارند.

وی ادامه داد: تلویزیون شهری  رباط کریم  در جایی نصب شده است که هیچ کارآیی ندارد اما اگر در جایی باشد می تواند بسیار استفاده خوبی کرد.

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم ضمن قدردانی از اداره آموزش و پرورش رباط کریم، بر اهمیت مطرح شدن موضوع طلاق اعتیاد وشبکه های اجتماعی مدارس تأکید و یادآور شد: ما در ندارس گامهای خوبی را در این باره برداشتیم و این همکاری اداره آموزش و پرورش رباط کریم خوب بوده است اما نیاز است سایر ادارت نیز دراین حوزه ورود پیدا کنند و فعال باشند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *