دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس؛

حال و روز اقتصادی مردم با تورم تک رقمی فاصله زیادی دارد/اعلام تورم تک رقمی از سوی دولت جای سوال است

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: چیزی که دولت در حوزه تورم بیان می کند با چیزی که در اجتماع رخ می دهد کاملا متفاوت است و این در حالی است که آقای روحانی در گذشته معیار سنجش تورم را جیب مردم عنوان کرده بود ولی امروزحال و روز اقتصادی مردم با تورم تک‌ رقمی فاصله بسیار دارد.

به گزارش رباط نیوز به نقل از  راه دانا، سید جواد حسینی کیا در گفت و گو با ” بوتیا نیوز ” در خصوص صحبت های رئیس جمهور در مراسم روز دانشجو مبنی بر تک رقمی شدن نرخ تورم در دولت یازدهم اظهار کرد: آقای روحانی در گذشته معیار سنجش تورم را جیب مردم عنوان کرده بود ولی امروزحال و روز اقتصادی مردم با تورم تک‌ رقمی فاصله بسیار دارد.

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: آن چیزی که دولت در حوزه تورم بیان می کند با چیزی که در اجتماع رخ می دهد کاملا متفاوت است.

حال و روز اقتصادی مردم با تورم تک رقمی فاصله زیادی دارد/اعلام تورم تک رقمی از سوی دولت جای سوال است

حسینی کیا ادامه داد: با نگاهی گذرا به مسائل روزانه و ما یحتاج مردم می بینیم نه تنها تورم کاهش پیدا نکرده است بلکه امروز رکود و بیکاری و مشکلات ناشی از آن ها گریبان جامعه را گرفته و عملا وضعیت مردم بدتر از قبل شده است.

وی عنوان کرد: آماری که دولت یازدهم در خصوص تورم بیان می کند یا آمار غلطی است یا آمارها را به نحو دیگری محاسبه می کنند که خودشان دچار مشکل نشوند.

این نماینده مجلس بیان کرد: اعلام تورم تک رقمی از سوی دولت خیلی جای سوال دارد، از قیمت گوشت و مرغ و روغن تا میزان افزایش اجاره خانه و بسیاری موارد دیگر همگی از شکافی میان ارقام مرکز آمار و جیب مردم حکایت دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *