جیره بندی آب در رباط کریم؛ آیا موضوع صحت دارد؟/ اداره راه مقصر اصلی قطعی آب

طی روزهای گذشته شهر رباط کریم دچار بحران بی آبی و در پی آن قطعی چندین ساعته و چند روزه آب در برخی از شهرکها شد که خبرنگار ما در این باره گفت وگویی را با مدیرآب و فاضلاب شهر رباط کریم داشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رباط نیوز،بی آبی یا کم آبی به یکی از مشکلات این روزهای شهرهای جنوبی و غربی تهران تبدیل شده است،موضوعی که شاید جدید نباشد اما همچنان گریبانگیر زندگی‌های روزمره مردم بوده و تا حدودی آنها را آزار می‌دهد.

طی روزهای گذشته شهر رباط کریم و به ویژه شهرک مسکونی مهر نشین شهید آبشناسان دچار بی آبی و در برخی نقاط قطعی چندین و چند روزه آب شد که در پی آن شایعاتی در شهر مبنی بر«جیره بندی آب» پیچیده شد.

براساس این گزارش، هفته گذشته مردم برخی از نقاط شهر رباط کریم با کم آبی و یا قطعی آب در ساعاتی از روز مواجه شدند که طی آن پیام های بسیاری به خبرنگاران رباط نیوز در شهر ارسال شد، برهمین اساس ما نیز پیگیری ها را در دستور کار قرار داده و با آرش شکیبی مدیر آب و فاضلاب رباط کریم گفت وگویی تلفنی برقرار کردیم.

مدیر آب و فاضلاب رباط کریم در گفت وگو با خبرنگار رباط نیوز در پاسخ به چرایی مشکل قطعی آب در برخی از نقاط رباط کریم، ابراز کرد: خط لوله انتقال آب در شهرک خانه دچار شکستگی شده که این به تبع موجب قطعی آب در برخی نقاط شهر رباط کریم شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان جیره بندی شدن آب در رباط کریم وجود دارد؛ به رباط نیوز گفت: هیچ دستوری برای جیره بندی شدن آب به ما داده نشده و دلیل قطعی آب تنها شکستگی لوله می باشد.

وی تأکید کرد: متاسفانه لوله آب در اثر اقدامات اداره راه در عمق ۱۰ متری زمین قرار گرفته و این موجب شکستگی شده بود.

شکیبی خاطرنشان کرد: به دلیل آب گرفتگی محل شکستگی، حدود ۲۴ ساعت طول کشید تا این منطقه پاکسازی و لوله ترمیم شود و کار بسیاری می برد تا این عملیات به خوبی به اتمام برسد.

گفتنی است، هفته گذشته بود که بخشی از خیابانهای فرهنگیان، شهید رجایی، داودیه و شهرک شهید آبشناسان رباط کریم تا چندین روز بدون آب بودند و این تنها به دلیل شکستگی لوله آب رسانی به این مناطق بود.

خبرنگار: مهدی امیری پور

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *