جمع آوری ۷ خودروی فرسوده و رها شده از سطح شهر رباط کریم

معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم به منظور جلوگیری از اشغال فضاهای شهری و ایجاد اختلال در عبور و مرور شهروندان از جمع آوری و انتقال ۷ خودروی فرسوده به پارکینگ خبر داد .

باقر ایمانی،معاون خدمات شهر شهرداری رباط کریم در گفت وگویی با خبرنگاراجتماعی رباط نیوز اظهار کرد : به استناد تبصره یک بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداریها و با اطلاع رسانی قبلی به منظور جلوگیری از اشغال فضاهای شهری و ایجاد اختلال در عبور و مرور شهروندان از جمع آوری و انتقال ۷ خودروی فرسوده به پارکینگ انجام پذیرفته است .

وی افزود : توقف طولانی مدت خودرو ها و اشغال فضای عمومی را مصداق بارز سد معبر است  ضمن اینکه موجب اخلال و بی نظمی در معابر و اشغال بی مورد فضاهای شهری می گردند که بعضا موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان آن نقطه از شهر می گردد .

وی در ادامه بیان داشت : با توجه به اینکه تعدادی خودرو فرسوده و مستهلک در برخی خیابانها ومعابر سطح شهر رها شده و موجبات سد معبر و اعتراض بسیاری از شهروندان را موجب شده بود.

وی ادامه داد: شهرداری رباط کریم اقدام به جمع آوری این خودروها و انتقال آن ها به پارکینگ نموده و شهروندان می توانند موارد مشابه را به واحد ۱۳۷ شهر رباط کریم گزارش دهند تا نسبت به تعیین تکلیف و یا جمع آوری آن ها اقدام گردد .

طعمه گذاری و سمپاشی برای مبارزه با جانوران موذی در شهر رباط کریم

باقر ایمانی گفت : با ورود به فصل گرما اگر مسائل بهداشت محیط رعایت نگردد و اقدامات مردم منجر به تجمع زباله و فاضلاب در سطح شهر گردد شاهد شیوع حیوانات موذی از جمله موش ها و سوسک ها خواهیم بود .

وی افزود: اصناف زباله‌ساز به‌ویژه میوه‌فروشی‌ها و رستوران‌ها باید نهایت همکاری را داشته باشند و به هیچ وجه زباله‌های خود را در جوی آب و سطح معابر نریزند که اگر این مهم محقق شود همزمان با مبارزاتی که با موش‌ها می‌شود می‌توانیم شاهد کاهش جمعیت آن‌ها باشیم.

 معاون خدمات شهری شهرداری رباط کریم افزود: خوشبختانه شهر رباط کریم از لحاظ زیست محیطی و ساختاری به نحوی است که وجود جانواران موذی در آن نسبتا کم است اما طرح مبارزه با جانوران موذی شهری با اجرای تمهیدات ویژه و جلب مشارکت های مردمی ، آموزش و اطلاع رسانی در سطح شهر بصورت فصلی اجرا می گردد.

ایمانی با اشاره به اینکه در سه فصل سال طرح طعمه گذاری اجرا می شود تصریح کرد : در بقیه موارد بنا بر درخواستهای شهروندان در نقاط مختلف و بصورت موردی اجرا می گردد.

این مقام مسئول در ادامه به استفاده از انواع سموم در این طرح اشاره کرد و گفت : سموم استفاده شده در این طرح از لحاظ بیولوژیکی سازگاری کامل برای محیط زیست دارد و تلاش می شود که در بکارگیری این سموم  ، عدم تداخل با آب های سطحی و زیر زمینی با رعایت استاندارد های تعریف شده انجام شود .

معاون خدمات شهری شهرداری رباط کریم در پایان خواستار همکاری شهروندان با مأموران شهرداری در اجرای موفقیت‌آمیز این طرح شد و تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با شماره تلفن سامانه ۱۳۷ تماس حاصل کنند تا ماموران خدمات شهری شهرداری به‌صورت رایگان مکان‌های اعلام شده را با استفاده از سم طعمه گذاری کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *