جمال مبارک : پدرم دزد بود ولی از خاک مصر نگذشت

جمال پسر حسنی مبارک رئیس جمهوری برکنار شده مصر درصفحه توییتر خود موضوع عقب نشینی مصر از جزایر تیران و صنافیر را به تمسخر گرفت.

به گزارش رباط نیوز به نقل از العالم،”جمال مبارک ” پسر حسنی مبارک رئیس جمهوری برکنار شده مصردر مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت ” بعد از ترسیم مجدد مرزها، عربستان جزایر تیران و صنافیر را گرفت ، قبرس گاز را برد، اتیوپی آب نیل و سودان حلایب و شلاتین را گرفت، تعجبی نیست اگر اسکندریه را درقبال قضیه قتل “جولیو رجینی ” دانشجوی ایتالیایی در قاهره به ایتالیا بدهیم!

جمال مبارک درصفحه توییتر منسوب به وی، ویدوئی را از پدرش منتشر کرد که درآن به نقل از حسنی مبارک آمده است ” به من (حسنی مبارک) گفتند که ” طابا ” را به ما بده تا به جایش زمینی را به تو بدهیم ، به آن ها گفتم طابا متعلق به من نیست ، متعلق به ۶۵ میلیون مصری است” .

جمال مبارک در توضیح این قطعه از سخنان پدرش ، درباره نظر پدرش درباره جزایر تیران و صنافیر گفت که ” درست است که پدرم دزد بود، ولی در طول عمرش یک وجب از خاک مصر را به کسی نداد”.

مصر اخیراً با ترسیم مجدد مرزهای آبی خود با عربستان سعودی، دو جزیره تیران و صنافیر را به سعودیها داد که این اقدام با واکنش مردم مصر مواجه شد و مصری ها خواهان برگزاری تظاهرات گسترده در روز جمعه آیندهدر میدان التحریر دراعتراض به این اقدام شدند.

منبع: العالم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *