جلسه ستاد فضای سبز شهرستان رباط کریم برگزار شد

ستاد فضای سبز شهرستان رباط کریم با حضور اعضاء و به ریاست محمد امینی معاون فنی و برنامه ریزی فرماندار رباط کریم در محل فرمانداری تشکیل جلسه داد.

به گزارش رباط نیوز،امینی در این جلسه با تاکید بر لزوم برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان فضای سبز، اظهار داشت: شهرداری ها به عنوان متولیان اصلی در حوزه کاشت و نگهداری فضای سبز به شمار می روند و ضروری است که آموزش های لازم را در این حوزه به کارکنان خود ارائه دهند.

امینی با تاکید بر ضرورت هماهنگی بین دستگاه های متولی در حوزه فضای سبز، تصریح کرد: شهرداری ها، دهیاری ها، ادارات متولی به خصوص اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و محیط زیست باید ضمن هماهنگی با یکدیگر، برنامه های خود را در جهت توسعه فضای سبز شهرستان ارائه داده و متناسب با بودجه و امکانات شهرستان اقدامات لازم را صورت دهند.

معاون فنی و عمرانی فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به سهم حقابه این شهرستان از کانال آب محمدیه، بیان داشت: یکی از مهمترین مشکلات کشاورزان رباط کریم عدم بهره مندی مناسب و عادلانه از سهم حقابه کانال آب محمدیه است که با پیگیری های متعدد فرمانداری رباط کریم، استاندار محترم تهران دستور اجرای دقیق رژیم حقوقی این کانال را صادر نمود.

امینی در ادامه اضافه کرد: برای آبیاری فضای سبز به هیچ عنوان نباید از آب شرب استفاده شود
.
همچنین در این جلسه موضوع پساب های صنعتی، چاه های غیر مجاز و کاشت درخت در حاشیه جاده ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *