در جلسه امروز تولیدکنندگان شهرستان رباط کریم مطرح شد؛ با سیاست‌های دولت باید فاتحه تولیدات داخلی را خواند

به منظور رفع مشکلات تولیدکنندگان شهرکهای صنعتی شهرستان رباط کریم جلسه ای با حضور مدیران کارخانه های این شهرستان در دفتر نماینده مجلس شورای اسلامی شهرستان رباط کریم و بهارستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی رباط نیوز، به منظور رفع مشکلات تولیدکنندگان شهرکهای صنعتی شهرستان رباط کریم جلسه ای با حضور تولیدکنندگان شهرک های صنعتی این شهرستان در دفتر نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه که با موضوع بررسی مشکلات تولیدکنندگان در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی صورت گرفت، یکی از تولیدکنندگان با اشاره به مشکلات این قشر برای تولید داخلی اظهار کرد:  چندسالی است که در راستای طرح توسعه به دنبال اخذ وام از بانکها بودیم که با شرایط امروزی بانکها هیچ تولید کننده ای نمی تواند تسهیلات دریافت کند.

وی افزود: طی دو سال اخیر ساز و کارهای دولتی نتوانسته اند خدمت مطلوبی را به تولیدکنندگان ارائه کنند از این رو یک تولیدکننده باید سالیان بسیاری به دنبال نامه نگاری باشد تا بتواند کارخانه در شرایط کنونی حفظ کند.

یکی دیگر از تولید کنندگان  با تأکید بر نقش مهم تولید در جنک اقتصادی دنیا با کالاهای ایرانی بیان کرد: متاسفانه دولت توجهی به کالاهای تولیدی داخل کشور ندارد و می گوید کالاهای ایرانی خریداری ندارند اگر دولت نیز حمایتش را از تولیدکنندگان بردارد که باید فاتحه ای تولید در کشور را خواند.

یکی دیگر از این تولیدکننده ها از نقش برجام در در تولیدات داخلی سخن گفت و ابراز کرد: با اینکه می گویند برجام راه تولیدات داخلی را باز کرد اما تین گونه نیست چرا که پس از اجرای برجام ما دیگر نمی توانیم مواد اولیه را از کشور تهیه کنیم.

این دومین نشست تخصصی تولیدکنندگان شهرکهای صنعتی شهرستان رباط کریم است که با حضور رییس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان رباط کریم و برخی از مسئولان ادارت در دفتر نماینده رباط کریم برگزار شد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *