جشنواره فیلم عمار می تواند جایگزین فیلم فجر شود

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت:جشنواره فیلم عمار با توجه به اینکه جشنواره ای کاملا منتقدانه است می تواند جایگزین فیلم فجر شود.

به گزارش رباط نیوز،احمد رضا دستغیب شامگاه پنج شنبه در مراسم افتتاحیه جشنواره عمار بیان کرد:  باتوجه به اینکه جشنواره فیلم فجر در کشور سابقه طولانی دارد امروزه مشاهده می شود از هدف خود دور شده و این در حالی است که  جشنواره عمار می تواند جایگزینی برای جشنواره فیلم فجر باشد زیرا جشنواره عمار حق انقلاب و دهه فجر را ادا کرده است.

وی بابیان اینکه  امروزه دنیا مفاهیمی را تحت عنوان توسعه‌یافتگی و درحال توسعه مطرح کرده و همه کشورها را با این مفاهیم قیاس می کنند افزود: امروز آثار هنری هنرمندان ایران را نمی توان گفت که در کشوری در حال توسعه ساخته شده و این موضوع را نمی توان در خصوص جوانان ایرانی عنوان کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به جشنواره فیلم عمار اظهار داشت: این جشنواره‌های مردمی ابتکاری در زمینه فیلم‌سازی و در واقع راه میانبری برای استفاده از ابزار سینما برای بیان مفاهیم انقلابی و بومی بود.

دستغیب با  اشاره به همسان سازی در سینمای ایران، گفت: این همسان‌سازی که در تولیدات داخلی نیز دیده می‌شود سبب شده که تفاوت چندانی در فیلم‌ها دیده نشود و گاه چند فیلم با محتوای یکسان تولید شود.

وی اضافه کرد: این هم سان سازی نه تنها در جشنواره عمار مشاهده نشده بلکه باعث شده خلاقیت و ایده پردازی از سوی فیلمسازان بیشتر مشاهده بشود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: نقد منصفانه با سیاه‌نمایی متفاوت است ولی متاسفانه در برخی فیلم‌های ایرانی بیشتر تاریکی کشور به تصویر کشیده می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *