جزئیات جدید از پرونده اختلاس ۱۰۰ میلیاردی در وزارت نفت/سوال از وزیرنفت در دستور کار خانه ملت قرار گرفت

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اختلاس ۱۰۰ میلیاردی که اخیرا در وزارت نفت از سوی کارمندی صورت گرفته است اظهاداشت: متاسفانه اخیرا یکی از کارمندهای وزارت نفت اختلاسی را به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان طی ۹ سال انجام داده است و بعد از اینکه مسئولین امر از این مطلع شدند فرد از ایران خارج و به ترکیه رفته است.

به گزارش رباط نیوز:هدایت الله خادمی، نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اختلاس ۱۰۰ میلیاردی که اخیرا در وزارت نفت از سوی کارمندی صورت گرفته است اظهاداشت: متاسفانه اخیرا یکی از کارمندهای وزارت نفت اختلاسی را به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان طی ۹ سال انجام داده است و بعد از اینکه مسئولین امر از این مطلع شدند فرد از ایران خارج و به ترکیه رفته است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: در خصوص مکانی که این فرد در حال حاضر زندگی می کند شبهاتی وجود دارد ، عده ای می گویند از ترکیه به کانادا سفر کرده است و عده ای معتقدند که از ترکیه خارج نشده است و در همان جا سکونت دارد.

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ورود مجلس به پرونده اختلاس ۱۰۰ میلیاردی در وزارت نفت بیان داشت: مجلس تاکنون به این موضوع ورود نکرده است ولی کمیسیون انرژی تا جایی که توانسته است در این باره اخبار را به مسولین ذی ربط رسانده است .

 

خادمی گفت: بعد از تعطیلات در قالب سوال از وزیر این موضوع را از وزیر نفت پیگیری می کنیم ؛ چرا که این موضوع مربوط به تولید و اکتشاف وزارت نفت است و باید وزیر نفت در این خصوص به مجلس پاسخگو باشد چرا که در گزارش حسابرسی سال ۹۵ به این موضوع اشاره شده بود.

 

وی ادامه داد: در گزارشی که از سوی حسابرس داخلی و دیوان محاسبات ارائه شده بود به موضوع عدم همخوانی حساب ها و وجود اختلاس اشاره شده بود ولی کسی به این موضوع توجهی نکرده بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *