جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم زمینه ساز توسعه گردشگری

شهردار رباط کریم با تاکید بر تمرکز بر توسعه گردشگری شهر ، جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم را زمینه ساز توسعه گردشگری این شهر دانست و به بیان دیدگاه های خود پرداخت .

به گزارش رباط نیوز، شهردار رباط کریم با تاکید بر تمرکز بر توسعه گردشگری شهر ، جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم را زمینه ساز توسعه گردشگری این شهر دانست و به بیان دیدگاه های خود پرداخت .
به گزارش روابط عمومی شهرداری رباط کریم ، مهندس مسعود مختاری گفت : اصولا درآمد هایی که از خارج اکوسیستم اقتصادی یک شهر وارد اقتصاد می گردند ارزشی مضاعف دارد و گردشگری یکی از منابع ورود درآمد به شهر ها هستند که موجب رونق اقتصادی می گردند .
وی در راستای تشریح بیشتر گام‌های عملی برای بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی هر منطقه گفت: گردشگری بر رشد اقتصادهای منطقه‌ای تأثیر دارد، و یک منبع درآمد برای هردوی خانوار مقیم و سازمان‌های محلی فراهم می‌کنند.
مختاری بیان داشت : آستان مقدس دو امامزاده واجب التعظیم در شهر رباط کریم با مهیا ساختن زمینه های شکل گیری قطب گردشگری و اقتصادهای مختص اماکن مذهبی می توانند از منابع رونق گردشگری شهر باشند .
وی در پایان تصریح کرد : گردشگری مذهبی می تواند تریبون القای مفاهیم فرهنگی و پیام های ارزشی نیز باشد و نحوه بهره برداری از این اماکن از لحاظ دیدگاهی مستلزم همکاری و تدوین رویه های جامع شهری است که با همکاری همه نهاد های دست اندر کار باید تهیه و اجرایی گردند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *