جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم زمینه ساز توسعه گردشگری

جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم زمینه ساز توسعه گردشگری

شهردار رباط کریم با تاکید بر تمرکز بر توسعه گردشگری شهر ، جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم را زمینه ساز توسعه گردشگری این شهر دانست و به بیان دیدگاه های خود پرداخت .

به گزارش رباط نیوز، شهردار رباط کریم با تاکید بر تمرکز بر توسعه گردشگری شهر ، جاذبه های مذهبی شهر رباط کریم را زمینه ساز توسعه گردشگری این شهر دانست و به بیان دیدگاه های خود پرداخت .
به گزارش روابط عمومی شهرداری رباط کریم ، مهندس مسعود مختاری گفت : اصولا درآمد هایی که از خارج اکوسیستم اقتصادی یک شهر وارد اقتصاد می گردند ارزشی مضاعف دارد و گردشگری یکی از منابع ورود درآمد به شهر ها هستند که موجب رونق اقتصادی می گردند .
وی در راستای تشریح بیشتر گام‌های عملی برای بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های طبیعی و تاریخی هر منطقه گفت: گردشگری بر رشد اقتصادهای منطقه‌ای تأثیر دارد، و یک منبع درآمد برای هردوی خانوار مقیم و سازمان‌های محلی فراهم می‌کنند.
مختاری بیان داشت : آستان مقدس دو امامزاده واجب التعظیم در شهر رباط کریم با مهیا ساختن زمینه های شکل گیری قطب گردشگری و اقتصادهای مختص اماکن مذهبی می توانند از منابع رونق گردشگری شهر باشند .
وی در پایان تصریح کرد : گردشگری مذهبی می تواند تریبون القای مفاهیم فرهنگی و پیام های ارزشی نیز باشد و نحوه بهره برداری از این اماکن از لحاظ دیدگاهی مستلزم همکاری و تدوین رویه های جامع شهری است که با همکاری همه نهاد های دست اندر کار باید تهیه و اجرایی گردند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *